Free songs
Domů / Dům a byt / Dveře do sauny

Dveře do sauny

Dveře do saunySlovo relaxace je v dnešním uspěchaném světě jednadvacátého století skloňováno ve všech pádech. Není divu, vždyť náročný den v práci si doslova žádá chvíli kvalitního odpočinku a kde jinde načerpáte více síly, než právě v sauně. Pojem sauna pochází z finského slova a definovat jí jednoduše můžeme jako vytápěný prostor využívaný k prohřátí těla návštěvníků. Blahodárný vliv sauny na lidský organismus je zcela nepopíratelný. Specifické klima sauny příznivě ovlivňuje lidskou psychiku, dýchací cesty i kardiovaskulární systém každého z nás. Aby ovšem sauna plnila svou funkci, jsou kvalitní dveře do finské sauny její nezbytnou součástí. Na výběr máme ze dvou variant, a to buď dveře skleněné či dřevěné. Oba typy dveří musí splňovat podmínky náročného prostoru, jakým sauna zajisté je. Vysoká vlhkost a neustálé střídání teplot si žádají pouze kvalitní a odolné dveře i okna.

Dřevěná klasika

Jak už jsme výše uvedli, jednou z variant saunových dveří je právě dřevěná klasika. Dřevěné dveře dokáží vyčarovat útulnou, ba dokonce pohádkovou atmosféru, kromě toho však skýtají řadu dalších výhod. Jednou z nich jsou výborné izolační vlastnosti dřeva, díky kterým předejdeme zbytečným tepelným únikům. Dřevo pro výrobu dveří do sauny pochází zejména ze severského smrku, černé olše či osiky.

Dveře do saunyČistá linie skla

Obvyklejším řešením jak pro infrasauny, tak i pro sauny finské jsou dveře skleněné. Ač jde o materiál zcela odlišný, i sklo bez problémů odolá vysokým nárokům sauny. Tento typ dveří se hodí především pro moderní interiéry. Jeho nadčasový design vdechne punc luxusu každé sauně. Kromě toho také prosvětlí a zvětší prostor. Jsou také méně náročné na údržbu a hygienu.

Stejně tak, jako každá mince má dvě strany, má každý typ dveří i své nevýhody. Hovoříme-li o dveřích ze dřeva, musíme zde zmínit vyšší nároky na údržbu i montáž. V případě skleněných dveří jsou nevýhodou větší tepelné ztráty a stejně tak je tomu i u skleněných oken.

Zvolte pro svou saunu ty správné dveře.

O admin

Zanechte zprávu

Nahoru