Domů / Nezařazené / Pár jednoduchých fíglů vyřeší mnohé finanční problémy!

Pár jednoduchých fíglů vyřeší mnohé finanční problémy!

Taky se vám zdá, že je vaše peněženka nejspíš děravá, neboť se v ní vaše těžce vydělané peníze záhadně ztrácejí? A že je vaše keramické prasátko s největší pravděpodobností bezedné? Ať děláte, co děláte stále nemáte dostatek ušetřených financí na nový notebook pro vašeho nezbedného syna, který ho nutně, ale opravdu nutně potřebuje k hraní počítačových her, finance však nejsou ani na nejnovější typ dětského kočárku pro vaši malou holčičku a o vytouženém autě pro hlavu rodiny ani nemluvě! Nebojte se, nejste v tom sami! Podobný scénář totiž řeší stále více rodin, které se vlivem špatně propočítané půjčky, ztráty zaměstnání nebo jakékoliv jiné nepříznivé změně dostali do tíživé finanční situace. Ovšem, jak se říká, každý problém má řešení a nebo ještě líp – problém je tady od toho, aby se řešil, proto i my se pojďme střemhlav vrhnout na vyřešení vaší finanční situace. A uvidíte, že zbudou peníze i na nový kávovar pro maminku!

Vše raději dvakrát propočítejte!
Ovšem pozor! Před rozhodnutím vzít si jakoukoliv půjčku, respektive před podepsáním smlouvy, je nutné si uvědomit, zda je opravdu nutné si ji brát. A věřte, že slovo nutnost může v každé rodině nabrat jiný význam. Proto není doporučováno, brát si půjčku na nedůležité věci, které mohou počkat a na které si můžete našetřit ověřenou metodou, která “nezapáchá” neschopností splácet a následnou exekucí! Na hračky a další vytoužené věci, které však nutně nepotřebujete doporučujeme klasické keramické prasátko! Tam budou vaše finance v bezpečí a prasátko se rozhodně nebude zlobit, když do něj jeden měsíc vůbec nic nevhodíte.
Někdy však nastane situace, kdy se pokazí vše, co se pokazit může. To znamená, že mamince nepere pračka, přestane sloužit auto, které tatínek potřebuje k zaměstnání…zkrátka a dobře “vše jde do kytek”! Potom se může mluvit o rychlých půjčkách nebo úvěrech, které vám pomohou se z pohromy dostat. Před tím, než však budete uvažovat o další půjčce, pojďte se podívat i na další řešení, která by mohla vést k rozuzlení vaší finanční tísně!

Už jste slyšeli o sloučení půjček?
Za mnohými finančními problémy stojí právě špatně propočítané půjčky, které se navršily až do té míry, že je rodiny nejsou schopny splácet. Většina rodin si často myslí, že zvládnou jednu, druhou i třetí půjčku. Ovšem realita je poněkud odlišná a půjčky se dříve nebo později stanou neovladatelnými. Jediným výhodným řešením je pak sloučení všech půjček v jednu. Vše spočívá hlavně na návštěvě rodiny u finančního poradce, který je seznámí s plusy i mínusy dané služby. Služba, kterou nabízejí již všechny banky má několik výhod, které rodinu vytáhnou z leckteré “finanční bryndy”. Tak zvanou konsolidaci půjček si může dovolit téměř každý a u většiny bank si můžete vybrat i délku splácení. Sloučit dnes lze i půjčky vyřízené u různých bankovních společností. Do konsolidace půjček můžete zahrnout jak spotřebitelské úvěry, leasing, kreditní karty i kontokorent.

Konsolidace půjček a její výhody
Hlavní výhodou konsolidace půjček je zejména ušetření i několik tisíců korun. Využívají jí tak rodiny, které přestávají zvládat svůj rodinný rozpočet. Ovšem ne jen úspora peněz je hlavním důvodem k požádání o konsolidaci. Vezměte si, kolik ušetříte času a poplatků za bankovní převody nebo poštovní poukázky. Po konsolidaci půjček bude tak na vaší ledničce viset pouze jedna poštovní poukázka místo obvyklých šesti! A to se vyplatí, no ne?

Co budete k vyřízení konsolidace půjček potřebovat?
Ke konsolidaci půjček budete potřebovat nejen chuť změnit vaší finanční situaci, ale i doklad totožnosti, doložení příjmů a samozřejmě všechny smlouvy úvěrů, které potřebujete sloučit. Výše slučitelných závazků se u jednotlivých bankovních společností samozřejmě liší. U žádné byste však neměli narazit na závažnější problém, který by vám v pokusu o sloučení půjček zabránil.

I konsolidace půjček má svůj háček
Ovšem i konsolidace půjček má své “ale”, ostatně, jako každý bankovní produkt. Především si musíme uvědomit, že i banka chce mít ze svých služeb zisk, proto od ní nemůžeme čekat milodary, ani v kouzelné době Vánoc! Proto nečekejte, že všechno bude zalité sluncem a vy tak vyklouznete z tolik otravných finančních závazků. U konsolidace půjček tak musíte především počítat s prodlouženou dobou splácení, což logicky povede i ke zvýšení celkové splacené částky. A právě kvůli tohoto důvodu je často konsolidace půjček odsuzována. Ale pro mnohé rodiny i nadále zůstává pomocnou rukou, která uleví již dost tak přiškrcenému rodinnému rozpočtu.
Ušetřené peníze tak mohou rodiny vhodit do prasátka a nebo se poohlédnout po jiných bankovních produktech, které výhodně zúročí jejich úspory.

O angelo

Zanechte zprávu