Domů / Dům a byt / Suchý vzduch v interiéru má dopad na vaše zdraví, vyřešte ho zvlhčovačem

Suchý vzduch v interiéru má dopad na vaše zdraví, vyřešte ho zvlhčovačem

Máte v místnosti suchý vzduch? Jedná se o problém, který byste rozhodně měli řešit, jelikož má na lidský organismus větší vliv, než si myslíte. Někdo má suchý vzduch celoročně, někdo jen v období topné sezóny, pojďme se na tento problém podívat blíže.

Vlhkost vzduchu v místnosti ovlivňuje mnoho faktorů, například lokalita, typ domu, četnost větrání, způsob vytápění aj. Pokud je váš vzduch suchý, podporuje větší vysoušení sliznice dýchacích cest. Vlhkost vzduchu v místnosti by neměla klesnout pod 50% a to ani v topné sezóně. Suchý vzduch výrazněji pocítí alergici a nemocní lidé, které takový vzduch ještě více dráždí ke kašli.

Řešení na suchý vzduch

sf_oskar_limetka-600x600Nejideálnějším a nejlevnějším řešením suchého vzduchu je pořízení zvlhčovače. Problém se suchým vzduchem se dříve často řešil nádobami s vodou na topení, častějším vytíráním nebo mokrým hadrem přes topení. Takové řešení je z dlouhodobého hlediska vyčerpávající a navíc nepraktické, jelikož se ve stojaté vodě hromadí bakterie. Moderní odvlhčovače obsahují filtry nebo tělesa na převáření vody, či jiné technologie, které vyhubí bakterie a příjemně zvlhčí vzduch v celém domě.

Na jaké zvlhčovače vzduchu se zaměřit

Existuje hned celá řada odvlhčovačů, které se mezi sebou liší v ceně, provedení i způsobu využití, všechny však mají stejný cíl, zbavit vás škodlivého vzduchu, abyste opět dýchali zdravě. Ceny nejlevnějších modelů se pohybují již kolem 2 tisíc korun, jedná se o dlouhodobou investici do zdraví, kterou by neměli podceňovat zejména rodiče dětí, které jsou alergické nebo jsou často nemocné.

Pokud se rozhodněte investovat do zvlhčovače, můžete vybírat mezi těmito druhy:

  • Ultrazvukové zvlhčovače
  • Diskové zvlhčovače
  • Zvlhčovače na horkou páru
  • Zvlhčovače na studenou páru

Z hlediska ceny a kvality můžeme doporučit ultrazvukový Zvlhčovač vzduchu Airbi Twin bílý, který patří mezi nejprodávanější a u zákazníků si získal skvělé reference. Dokáže pohlcovat dokonce i nepříjemné pachy a vytvořit v celém interiéru příjemné prostředí. Pokud jste nároční, můžeme doporučit Zvlhčovač vzduchu Airbi PRIME, který patří mezi nejúčinnější zvlhčovače na trhu.

O

Zanechte zprávu