Domů / Zahrada / Zámková dlažba působí elegantně a stylově

Zámková dlažba působí elegantně a stylově

V letním období se provádí rekonstrukce domů a veškeré práce na zahradě. Pakliže jste rodinnému domu nasadili nový kabát, neměli byste zapomínat ani na zkrášlení zahrady. Ideálním řešením pro úpravu chodníku, příjezdové cesty či prostoru pro posezení je dnes velmi oblíbená zámková dlažba, která se pyšní mnoha výhodami. Zaujme svou estetickou úpravou, snadnou údržbou a rychlou pokládkou. V neposlední řadě vás nadchne přijatelná cena.

Představujeme zámkovou dlažbu

Zámková dlažba je speciální druh dlažby, k jehož výrobě se používá zhuštěný beton. Charakteristickým rysem je pohledová svrchní strana, což znamená, že horní strana dlažby má pěkný vzhled. Jednotlivé betonové díly jsou vyrobeny tak, aby do sebe dokonale zapadaly. Tím je zajištěna maximální stabilita a odolnost vůči horizontálnímu posunu. Zámková dlažba se klade na sucho do pískového podkladu.

Moderní zámkové dlažby se chlubí svými vlastnostmi, jako jsou odolnost, stálost a pestrá škála vzorů a barev. Z barevných betonových prvků je možné vytvořit různé obrazce a vzory, které exteriéru vtisknou punc originality. Stejně jako je snadná její pokládka, v případě potřeby je snadné i její rozebrání. Zámková dlažba má široké uplatnění nejen v soukromé, ale také ve veřejné sféře. Používá se na plochu chodníků, parkovišť a dalších veřejných prostor.

Proč sáhnout po zámkové dlažbě?

Zámková dlažba slibuje dlouhou životnost a pěkný vzhled. Odolnost je ovlivněna především kvalitou betonové směsi. Pakliže sáhnete po kvalitních produktech, nemusíte se obávat rychlého opotřeben. Zámkové dlažby nejsou poškozeny ani v zimním období, protože jsou mrazuvzdorné. Žádná jiná dlažba nenabízí tak skvělý poměr cena / kvalita.

Pokládku zvládnete svépomocí

Šikovný kutil zvládne pokládku zámkové dlažby svépomocí. Jak na to? Nejprve vyměříte požadovanou plochu. Vytvoříte rám, přičemž je nezbytné vykopat terén a vyplnit ho nosným ložem. Jakmile nasadíte obrubníky, můžete se pustit do pokládky zámkové dlažby.

Nosné lůžko tvoří několik vrstev. První vrstvou je kamení, které je dobré zhutnit vibrační deskou. Následně se vsype jemný štěrk, na který se potom pokládají dlaždice. Jakmile je zámková dlažba položena, spáry mezi dlaždicemi stačí zasypat křemičitým pískem. Po vysypání nechejte písek ležet na dlažbě asi tři týdny a poté jej můžete zamést.

Kde koupit zámkovou dlažbu?

Specializovaným dodavatelem zámkové dlažby je společnost VAV building s.r.o., která má ve svém produktovém portfoliu klasické i atypické zámkové dlaždice. Tato firma nabízí také spoustu dalších dlaždic, jako jsou velkoformátová a zatravňovací dlažba, dlaždice na terasu, žlaby či obrubníky. Chcete-li zhlédnout kompletní nabídku, navštivte stránku www.vavbuilding.cz.

O angelo

Zanechte zprávu