Home / Doporučujeme / Bazénová chemie – klíč k čisté vodě v bazénu

Bazénová chemie – klíč k čisté vodě v bazénu

Nemusíte být zrovna alchymisté či mít vystudovanou chemickou školu, abyste pomocí bazénové chemie dokázali váš bazén udržovat vždy hezky čistý a vodu v něm průzračnou a zdravotně nezávadnou. Ve své podstatě vám stačí pouze udržovat pH vody, tedy její kyselost, na hodnotě mezi 7,0 a 7,4. K tomu, abyste mohli tento klíčový údaj zjistit, vám pak poslouží pH tester vody v bazénu. Do něj se dávají speciální tabletky, které jej následně dle instrukcí výrobce zbarví, a podle toho poznáte, jakou kyselost voda má.

Kontrolu vody v zahradním bazénu pomocí pH testeru je nezbytné provádět pravidelně každých několik dní. Pokud zjistíte odlišnost od ideálního stavu pH, poté musí přijít na řadu vhodná bazénová chemie, ta kromě zajištění žádoucího pH se postará i o to, aby zabránila růstu řas a mikrobů ve vodě, které by se v ní jinak začali přemnožovat. Její použití je tedy prakticky nezbytné, a to i v dětských bazéncích.

Bazénová chemie má celou řadu možných využití

Jak již bylo zmiňováno, tak mezi nejčastější důvody použití chemie do bazénu patří snaha o regulaci pH na jeho ideální hodnotu a ochrana před řasami. Tím však možné využití bazénové chemie zdaleka nekončí. Používá se kupříkladu rovněž i jako dezinfekční prostředek, který váš bazén dokonale vyčistí od všemožných nečistot. NA trhu jsou dostupné i chemické přípravky, které zvládají naráz i více než pouze jednu z těchto funkcí.

Tím, co nejlépe a nejdůkladněji vyčistí váš zahradní bazén, je pak jednoznačně chlor. Bez jeho přítomnosti v bazénu by se navíc začala voda velmi rychle kazit a měnit svou barvu. Chlor se do bazénu dostává pomocí k tomu určeného dávkovače, ze kterého se chlor postupně uvolňuje a stará se tedy o to, že se dostane všude tam, kde je potřeba. Spousta dávkovačů je vybavena i teploměrem, který vám umožní sledovat teplotu vody.

Péče o bazén bude ještě snazší s praktickou sadou

Všechny výše uvedené věci nezbytné k údržbě bazénu, tedy dávkovače, pH metry, chlor a další bazénovou chemii, je každopádně nutno ve většině případů kupovat samostatně, můžete natrefit i na praktické sady, které obsahují vše potřebné k tomu, abyste se mohli důkladně starat o váš zahradní bazén. Takový set vám pak umožní si poradit s úplně jakoukoliv situací, jež může v souvislosti s vodou v bazénu nastat. Na vás už poté bude si pouze užívat koupele v průzračně čisté vodě.

Bazénovou chemii je možno sehnat ve všemožných formách, nejčastěji se lze setkat s chemií do bazénu ve formě granulek a tablet, nespočet chemie je prodáváno i v tekuté formě. V neposlední řadě nelze opomenout ani na práškovou bazénovou chemii. Sehnat se dá chemie v různých cenových relacích, ale v případě, že bazén využívají i děti, doporučujeme sáhnout po dražších a kvalitnějších přípravcích, neboť děti jsou náchylnější ke kožním problémům, jež by se po koupání v ne příliš čisté vodě mohly objevit.

About angelo

Leave a Reply