Home / Dům a byt / Dveře do sauny

Dveře do sauny

1427042960-1Slovo relaxace je v dnešním uspěchaném světě jednadvacátého století skloňováno ve všech pádech. Není divu, vždyť náročný den v práci si doslova žádá chvíli kvalitního odpočinku a kde jinde načerpáte více síly, než právě v sauně. Pojem sauna pochází z finského slova a definovat jí jednoduše můžeme jako vytápěný prostor využívaný k prohřátí těla návštěvníků. Blahodárný vliv sauny na lidský organismus je zcela nepopíratelný. Specifické klima sauny příznivě ovlivňuje lidskou psychiku, dýchací cesty i kardiovaskulární systém každého z nás. Aby ovšem sauna plnila svou funkci, jsou kvalitní dveře do finské sauny její nezbytnou součástí. Na výběr máme ze dvou variant, a to buď dveře skleněné či dřevěné. Oba typy dveří musí splňovat podmínky náročného prostoru, jakým sauna zajisté je. Vysoká vlhkost a neustálé střídání teplot si žádají pouze kvalitní a odolné dveře i okna.

Dřevěná klasika

Jak už jsme výše uvedli, jednou z variant saunových dveří je právě dřevěná klasika. Dřevěné dveře dokáží vyčarovat útulnou, ba dokonce pohádkovou atmosféru, kromě toho však skýtají řadu dalších výhod. Jednou z nich jsou výborné izolační vlastnosti dřeva, díky kterým předejdeme zbytečným tepelným únikům. Dřevo pro výrobu dveří do sauny pochází zejména ze severského smrku, černé olše či osiky.

1857_690x400x75Čistá linie skla

Obvyklejším řešením jak pro infrasauny, tak i pro sauny finské jsou dveře skleněné. Ač jde o materiál zcela odlišný, i sklo bez problémů odolá vysokým nárokům sauny. Tento typ dveří se hodí především pro moderní interiéry. Jeho nadčasový design vdechne punc luxusu každé sauně. Kromě toho také prosvětlí a zvětší prostor. Jsou také méně náročné na údržbu a hygienu.

Stejně tak, jako každá mince má dvě strany, má každý typ dveří i své nevýhody. Hovoříme-li o dveřích ze dřeva, musíme zde zmínit vyšší nároky na údržbu i montáž. V případě skleněných dveří jsou nevýhodou větší tepelné ztráty a stejně tak je tomu i u skleněných oken.

Zvolte pro svou saunu ty správné dveře.

About angelo

Leave a Reply