Home / Dům a byt / Trápí vás zvýšená vlhkost? Se správným odvlhčovačem jí zbavíte jednou provždy

Trápí vás zvýšená vlhkost? Se správným odvlhčovačem jí zbavíte jednou provždy

cfo-20n6Vlhké zdi, to je strašák mnoha lidí a zároveň i velký problém. Jen těžko se vysušují bez příslušné techniky a zdivo jde cítit a brzy se na něm začnou tvořit plísně a nevzhledné mapy. Nejen v takových případech jsou vhodné odvlhčovače vzduchu, které dokáží problém s vlhkostí vyřešit snadno a bez větší námahy.

Kde všude se dají použít odvlhčovače

Odvlhčovače vzduchu můžeme použít všude tam, kde je větší riziko vniku škod z důvodu zvýšené vlhkosti, která je obsažená ve zdivu či materiálech. Pokud se sníží relativní vlhkost vzduchu, zvýší se kapacita pro pojmutí další vlhkosti, která je obsažena v pevných materiálech. Pomocí odvlhčovače účinně likvidujeme vlhkost i uvnitř materiálů. Určitě si ještě vzpomínáte na ničivé povodně a mnozí z vás mají jejich následky před očima do dnes. I v těchto okamžicích skvěle posloužili odvlhčovače, které alespoň zčásti dokázali zabránit následkům zatopení vodou. Přístroje se ovšem hodí i do vlhkých sklepení, skladů a všude tam, kde by mohli plísně vzniknout nebo již jsou. Existují i odvlhčovače vhodné do bazénů, které jsou důležité pro odvlhčení místnosti, kde se nachází vnitřní bazén.

Rozdělení odvlhčovačů:

· Domácí

· Profesionální

· Bazénové

Mimo tohoto rozdělení mohou být odvlhčovače i nástěnné či stacionární.

Jak si odvlhčovač vybrat?

Tyto přístroje můžete využít k různým účelům. Aby vám však správně a dlouho sloužili, je nutné vybrat si takový, který bude pro vás vhodný. Zejména je důležité, aby měl dostatečný výkon. Čím je výkonnější, tím rychleji vysuší příslušné prostory. Ovšem pozor. Příliš rychlé odvlhčování může vysoušený prostor i poškodit. Proto se při výběru obracejte raději na odborníky, abyste si domů odvezli věc, která vám bude skutečně prospěšná a nenadělá nakonec víc škody, než užitku.

About angelo

Leave a Reply