Home / Dům a byt / Montáž posuvných dveří vyřeší nedostatek prostoru v bytě

Montáž posuvných dveří vyřeší nedostatek prostoru v bytě

V prostorách, kde zápasíte s nedostatkem místa, je každý centimetr vzácný. Zejména tam, kde se do několika malých místností vchází z úzké předsíně, chodby nebo další malé místnosti, se instalací dveří s otevíráním směrem ven problém nevyřeší, jenom přesune na druhou stranu dveří. Situace, kdy se z dlouhé úzké předsíně, kde jsou i vchodové dveře, dveře do koupelny, šatny, úklidové komory a WC vchází také do kuchyně a do dvou pokojů, může způsobit, že z chodby vznikne nebezpečný labyrint dveřních křídel. Tuto situaci lze však vyřešit elegantně – montáží posuvných dveří.

Posuvné dveře při otevírání nevyžadují téměř žádné místo navíc. Posouvají se po jednoduché vodicí liště, která je umístěná na stěně, anebo zajíždějí do takzvaného stavebního pouzdra, které se pro tento účel vybuduje v tloušťce několika centimetrů, aby do něj dveřní křídlo posuvných dveří mohlo zajíždět.

Montáž posuvných dveří je univerzálním řešením vstupu do malých místností, protože nevyžadují k otevření žádné další místo ani na jedné straně dveří. Další zajímavou výhodou posuvných dveří je, že nevyžadují instalaci prahu ani podlahovou pojezdovou kolejnici v prostoru dveřního otvoru, takže je zajištěn snadný a tichý způsob otevírání dveří a bezbariérový přístup. Oceníte také designové ozvláštnění interiéru, dlouhou životnost a snadnou údržbu – to jsou hlavní výhody, které montáž posuvných dveří do interiéru přináší.

V nabídce výrobců dveří jsou posuvné interiérové dveře ve dvou konstrukčních variantách: posuvné dveře do garnýže anebo dveře, které se zasouvají do zdi – stavebního pouzdra.

Posuvné dveře do garnýže mají jedno nebo dvě křídla, které se pohybují těsně podél stěny po pojezdové liště, která je součástí garnýže, která se montuje buď přímo na zeď, anebo nad obložkovou zárubeň.

Posuvné dveře se zasouváním do pouzdra se zasouvají do stěny s nainstalovaným stavebním pouzdrem.. Výhodou tohoto řešení je,  že plochu stavebního pouzdra, do kterého dveře zajíždějí, můžete beze zbytku využít jako klasickou zeď, včetně celého prostoru podél ní –  tedy můžete na ni pověsit obrázky, poličky nebo věšák.

Velkou výhodou posuvných dveří je to, že pro jejich instalaci nepotřebujete žádné speciální stavební úpravy. Jejich bezvadné fungování vyžaduje perfektní přesnost při instalaci, proto výrobci doporučují, abyste si pro montáž posuvných dveří zajistili kvalifikované odborníky z dveřního studia, kde jste si posuvné dveře objednali. Odborná montáž posuvných dveří je totiž zárukou dlouhodobého bezvadného fungování a vaší spokojenosti.

Ať už si vyberete kterýkoliv typ posuvných dveří, určitě oceníte jejich výhody – snadný tichý chod při otevírání,  bezbariérový přístup a především úsporu místa.

 

About angelo

Leave a Reply