Domů / Pro kutily / Obkládáme břidlicí

Obkládáme břidlicí

Břidlicový kámen je univerzálním obkladovým materiálem, který lze použít jak pro venkovní obklady, tak i v interiéru. V duchu současného trendu ve stavebnictví a bydlení, který se vyznačuje návratem k přírodě, se břidlicový kámen stal oblíbeným materiálem bytových architektů.

Břidlici využívají nejen ke klasickým obkladům obvodových zdí domů, ale i uvnitř domů. Používá se k obkládání koupelen, designových stěn v obytných místnostech, v předsíních či vstupních halách, nebo při stavbě umělého krbu.

Černá břidlice

Jedná se o tradiční přírodní kámen, který se v minulosti užíval při stavbě hradů i celých měst. Nebylo náhodou, že některá města vznikala právě v blízkosti břidlicových lomů. Dnes se černé břidlice používá na venkovní i vnitřní obložení, neboť její barva a struktura dělá patřičný dojem za všech okolností. Z černé břidlice se vyrábějí obkladové panely, které jsou příjemně formátovány. To pak umožňuje snadnou a rychlou pokládku, kterou může zvládnout i trošku šikovný kutil sám.

Kamenné obklady Wallstone

slate-1191950_960_720Jsou příkladem universálnosti použití, neboť jsou vhodné jak pro obklady v interiéru, tak v exteriéru.

Jejich estetický dojem je zvýšen plastickým povrchem a přírodním vzhledem. Každá obkládaná plocha získává na hodnotě a eleganci. Břidlicové kamenné obklady Wallstone jsou na výběr ve třech skupinách podle technologie výroby – lepené, lepené rustikální a lepené na síťce-hrubé. Materiálově jsou tvořeny kamennými pásky nebo kameny z břidlice, nebo také kvarcitu a žuly. Všechny uvedené kamenné obklady umožňují snadnou a rychlou montáž, čili obkládání.

Výhody břidlicových obkladů

Břidlice se již nepoužívá pouze jako střešní krytina. Oblíbená a populární je také jako obklad budov, rodinných domů, plotů, různých zahradních staveb nebo zahradních dekorací vůbec. Důvodem popularity břidlicových obkladů jsou především výborné tepelné a izolační vlastnosti břidlice. Nezpracovaná nebo poškozená břidlice se ve stavebnictví využije i dále, například jako podkladový materiál budov a pozemních komunikací. V poslední době lze břidlicový kámen vidět také v gabionech, které slouží jako protihlukové zdi podél silnic, jako oplocení nebo pro dekorativní zahradnické účely.

O

Zanechte zprávu