Domů / Zahrada / Fotopasti ochrání i majetek před zloději!

Fotopasti ochrání i majetek před zloději!

Chcete mít pod kontrolou váš majetek nebo potřebujete monitorovat zvěř v přírodě? Pořiďte si fotopasti, které vám v tom pomohou. Jedná se automatické digitální zařízení, které je určeno pro denní i noční záznam fotografií či dokonce videa.

bunaty lcd(2)Mezi nejprodávanější fotopasti v České republice patří kousky značky Bunaty a Acorn. Jedná se o kvalitní modely, které jsou odolné, mají dlouhou životnost a jsou uživatelsky velice přívětivé. Pracovat s nimi zvládne i amatér. Jak to? Jejich velkou výhodou je jednoduché menu kompletně přeložené do českého jazyka, i přehledný velký displej. Kromě toho disponují zcela neviditelným nočním snímáním.

Jak fotopast funguje?

Princip fungování fotopastí je jednoduchý. Vše je aktivováno spuštění PIR čidla, které v okamžiku, kdy je zaznamenán tepelný pohyb v podobě člověka či zvířete v zorném poli snímače, jednoduše sepne. Při nočním snímání využívají fotopasti přísvitu LED diod v různé vlnové délce. Pro ukládání „nasbíraného“ materiálu slouží SD karta. Fotopasti podporují různé kapacity a vždy záleží na konkrétním zakoupeném modelu. Průměrně se na SD kartu o velikosti 8 GB vejde až osm tisíc fotografií či dvě hodiny video sekvencí.

Dosah pohybových čidel je přibližně dvanáct až šestnáct metrů, ale záleží nejen na okolní teplotě, ale také na velikosti objektu, který se fotopast snaží zaznamenat.

Podle čeho všeho fotopast vybírat?

Pokud jste při výběru fotopastí úplný nováček, doporučujeme použít některé vytvořené rádce na specializovaných webech. Jeden takový se nachází i na e-fotopast.cz. Pakliže si přeci jen chcete fotopast z větší části vybrat sami, rozhodně se zaměřte na vlnovou délku, jelikož rozdíl ve vlnových délkách je více než zásadní. Stejně tak si nezapomeňte určit, na co fotopast potřebujete a zdali může být v noci vidět či nikoli. Příjemným plusem může být GSM brána u nejnovějších fotopastí, kdy je umožněno začít okamžitý přenos pořízených fotografií na mobilní telefon či e-mail.

O

Zanechte zprávu