Domů / Dům a byt / Vybíráme bazén na naši zahradu

Vybíráme bazén na naši zahradu

shutterstock_147505430Také nepatříte mezi příznivce veřejných plováren, a to ať už z důvodu vysokého vstupného, nebo velkého množství lidí? Řešením je pořídit si vlastní bazén. Pokud to myslíte s koupáním na vaší zahradě alespoň trochu vážně, určitě jsou správnou volbou bazény do země. Oproti těm nadzemním nabídnout vysokou kvalitu, která je spojena i s delší životností. Nehledě na fakt, že z estetického hlediska vypadají mnohem lépe. Podívejme se tedy, jak vybrat ten pravý.

Velikost a tvar je základ

Nejdůležitější je vybrat správnou velikost bazénu. Dnes jsou na trhu k dostání jak varianty menší, tak i skutečně rozměrné. To vše s jistotou výběru mnoha tvarů. Už dávno to není jenom klasický kruh nebo ovál, jelikož pořídit si lze i varianty čtvercové, obdélníkové, nebo nepravidelné. Vše s ohledem na vaše požadavky, ale i možnosti vaší zahrady.

Vybírejte z několika dostupných materiálů

Máte-li jasno v tom, jak bude váš bazén vypadat, můžete začít přemýšlet nad tím, jaký zvolíte jeho materiál. Stranou nechme varianty, jakou jsou různá betonová provedení, nebo realizace koupacích jezírek. Půjdeme-li cestou moderní klasiky, můžete zvolit zapuštěné bazény v provedení plastovém, nebo laminátovém. Obě možnosti nadchnou nejenom svou kvalitou, ale také příznivou pořizovací cenou. Samozřejmostí je i rychlost výroby a následného usazení samotného bazénu.

Nezapomeňte na příslušenství

Zvolíte-li na realizaci kvalitní firmu, můžete si být jisti, že vám sama doporučí, co vám přijde vhod. Nezbytností je dnes určitě filtrace, která pomůže udržovat vodu neustále čistou. Mimo kartušové varianty je možné vsadit i na kvalitativně lepší pískovou filtraci. Do segmentu příslušenství však patří třeba i zastřešení, které pomůže jak k čistotě, tak i vyšší teplotě vody. Řada lidí si však neodpustí ani instalaci protiproudu, který je cestou, jak si i v rozměrově malém bazénu pohodlně zaplavat a zlepšit tak fyzickou kondici.

O angelo

Zanechte zprávu