Domů / Dům a byt / Jak vybrat správné interiérové dveře?

Jak vybrat správné interiérové dveře?

shutterstock_158154251Stavíte nový dům, nebo rekonstruujete váš stávající byt? V obou případech jste zcela jistě nakousli otázku toho, jaké dveře zvolit. Ty jsou dnes nedílnou součástí každého interiéru. Proč? Jelikož primárně přispívají k soukromí, ale stejně tak mají velký vliv třeba i na zvukovou, stejně jako tepelnou izolaci. Podívejte se spolu s námi na to, jak vybrat to pravé řešení.

S jakou místností budou dveře souviset?

Nejdůležitější věc, kterou bychom si při výběru měli uvědomit. Proč? Jelikož souvisí také s tím, jakou konkrétní výplň dveří budeme používat. Je jasné, že v případě toalety nebo koupelny je vzhledem k soukromí třeba vybrat takové, které budou bez skleněné výplně. Ve zmíněných prostorách chce každý z nás stoprocentní soukromí a tak je třeba využít výplně pevné. Klasikou jsou dnes jak dveře dřevěné, tak i varianty v několika desítkách dekorů.

Naopak do dalších místností, jako je dětský pokoj, ložnice, nebo pokoj obývací můžeme zvolit již varianty s výplní skleněnou. Ideálně tedy v podobě matného skla. To dokáže nabídnout potřebné soukromí, stejně jako zajistí průnik slunečních paprsků a tak i dostatečné prosvětlení místnosti i při zavřených dveřích. A právě denní světlo je důležité pro naši psychickou pohodu.

Klasiku, nebo dveře posuvné?

Druhou důležitou otázkou je ta, zda zvolit dveře klasické, nebo posuvné. Obě varianty mají své pro a proti. Pokud zvolíme standardní řešení, třeba Porta dveře do bytu, máme možnost výběru z levných variant, které nevyžadují téměř žádné stavební úpravy. Pouze umístění do konkrétních zárubní a můžeme je plně používat. Naopak posuvné dveře již stavební úpravy vyžadovat mohou, zvláště pokud se jedná o variantu využívající stavební pouzdro. Na druhou stranu v případě tohoto konkrétního řešení jistě potěší fakt, že si můžeme být jisti maximální úsporou prostoru, díky čemuž nejsme nijak limitování v samotném umisťování nábytku.

 

 

O angelo

Zanechte zprávu