Domů / Dům a byt / Je lepší koupit nový, nebo raději starší byt?

Je lepší koupit nový, nebo raději starší byt?

veselska_podkladUvažujete nad koupí bytu a přemýšlíte nad tím, zda je lepší investovat do nové, nebo spíše starší nemovitosti? Přinášíme vám v tomto ohledu několik rad, které vám pomohou rozhodnout se správně. Hned na úvod řekněme, že stojíme více na straně nových bytů, a to hned z několika důvodů. Na ně se primárně zaměříme.

Nový byt bude bez investic

Rozhodnete-li se pro koupi bytu nového, nečekají vás v prvních měsících, ale ani v prvních letech žádné výrazné investice. Je samozřejmě jasné, že nábytek a základní vybavení koupit musíte. Není však třeba obávat se jakýchkoliv stavebních úprav nebo rekonstrukcí. Vše je nové, s jistotou prvotřídních materiálů, ale i s jistotou kvalitního provedení. Příkladem mohou být byty Letňany, které nabídnou i hotovou kuchyňskou linku, díky čemuž lze hodit za hlavu i starosti s její realizací.

Nové byty splňují standardy moderního bydlení

O co konkrétně jde? Primárně o bezpečnost, stejně jako nízké provozní náklady, nebo celkový komfort spojený s využitím služeb. Současné developerské projekty tak nabídnout bezpečnostní i protipožární dveře, kvalitní izolaci i prvotřídní okna, efektivní metody vytápění, nebo v některých případech i uzavřený areál. Máte-li děti, oceníte tyto možnosti dvojnásob. Na otevřených sídlištích se staršími byty tento komfort dostanete jenom velmi těžko.

Dostupnost nových bytů je mnohem větší

I když si většina lidí myslí, že starších bytů je na prodej více, není tomu vždy pravdou. Byty jsou totiž velmi oblíbenou investicí a tak je jejich majitelé spíše pronajímají, než aby je prodávali. Proto nabídky developerů, kteří staví nové bytové jednotky, na tuzemském trhu jasně dominují. Zapomínat bychom neměli ani na kvalitní lokality, jelikož to nebudou ponurá sídliště, ale spíše místa s dostatkem zeleně, s dobrou dopravní obslužností a službami všeho druhu.

 

 

O angelo

Zanechte zprávu