Home / Zahrada / Jak se starat o trávník?

Jak se starat o trávník?

udrzba-travniku1fPokud má váš soused zelenější trávník, možná je to tím, že se o něj stará. Po celý rok je třeba mu dávat, co si vyžaduje. Tajemství úspěchu není až tak složité. Když je trávník správně založený, stačí skoro jen sekat, zalívat a hnojit.

Zelený trávník je nejhezčí ozdobou každé zahrady. Existují různé typy trávníku a různé přírodní podmínky, ale všem druhům prospívá v rámci péče o trávník pravidelné sečení a zvýšená péče na jaře a na podzim.

Základem je trávník správně a ve vhodnou dobu založit. Půdu je třeba odplevelit a zajistit kyselost (pH 5,5 – 6,5). Dobré je prokypřit ji až do hloubky 15 cm a zapravit do ní hnojivo. Přestože se to může zdát jako jednoduchý úkol, trávník je ve skutečnosti jedním z nejnáročnějších prvků zeleně, a tak se vyplatí pozvat si na tyto základy firmu.

Péče, kterou zvládnete sami

Mezi jednoduché úkony, které můžete svému trávníku dopřát, je sečení. Správně byste jej měli sekat už od jara a postupně zarovnávat na stále kratší výšku. V létě klidně i třikrát týdně, na podzim by to jednou mělo stačit.

Hodně častým důvodem toho, že soused má krásně zelený trávník, je zalévání. Sucho mu neprospívá, ale je možné, že i když jej nebudete zalívat, s příchozím deštěm sám opět zezelená.

Další úpravou, kterou zvládnete sami, je hnojení. Záleží na tom, jakou máte na zahradě půdu a zda si koupíte krátkodobé nebo dlouhodobé hnojivo. Obecně jsou lepší dlouhodobá hnojiva, ale nejlepší bude poradit se při konkrétních problémech s odborníkem. Na jaře je dobré dodat půdě dusík, na podzim fosfor.

Úpravy, na které je nutné pozvat si firmu

Některé úkony jsou prostě nad vaše síly. Jakmile začneme chrlit názvy jako aerifikace, vertikutace nebo pročesávání trávníků, mnoho domácích zahradníků ani neví, o co jde. Česky se jedná o provzdušňování trávníku a prořezávání travního drnu.

Firma se vám často postará o všechny nutné úkony. Zaměstnanci zahrady Bula se vás poptají, k čemu je trávník využíván, jaký vzhled vyžadujete a jakou péči požadujete. Pak provedou odplevelení, hnojení a hrabání a další z výše zmíněných úprav.

About angelo

Leave a Reply