Home / Dům a byt / Jaké nečistoty ovlivňují Váš koberec?

Jaké nečistoty ovlivňují Váš koberec?

Domácí koberce jsou vybavením, které trpí velmi intenzivním znečištěním a i k tomu je nutno přihlížet při péči o tyto bytové textilie. Na znečištění koberců se podílí celá řada faktorů a je opravdu velmi složité, udržet koberce v dokonalé čistotě.

Koberce jsou znečišťovány řadou nečistot, které přinášíme do domácnosti na oděvu či botách. Stejně tak přispívají k jejich znečištění domácí mazlíčci. Ať už doma chováte jakékoliv zvíře, vždy musíte více či méně počítat se skutečností, že jeho přítomnost v bytě Vašim kobercům zkrátka neprospívá. Kapitolou samou o sobě je pak prach, který se neustále usazuje do struktury koberců a jeho odstranění ze spodních vrstev je následně velmi komplikované. Velké nepříjemnosti Vám pak mohou způsobit i zbytky jídel či skvrny po rozlitém pití. V zanedbaných kobercích pak s oblibou hnízdí i roztoči, což jsou mikroskopické organismy, jejichž výměšky obsahují alergenní látky, kvůli čemuž je přítomnost těchto miniaturních členovců v bytě velmi nežádoucí.

Odborná péče zbaví Vaše koberce všech nežádoucích prvků

Ještě větší komplikace pak mohou roztoči způsobit v lůžkovinách, kde mají v podstatě ideální podmínky pro rozmnožování. Zanedbané koberce pak mohou trpět i plísněmi, které jsou rovněž z hygienických důvodů maximálně nevhodné. S veškerými zmíněnými nečistotami se však můžete hravě vypořádat, pokud svěříte své bytové textilie osvědčené firmě Čištění koberců Praha, která provádí hloubkové čištění koberců mokrou cestou. Čištění koberců Praha a pobočka Čištění koberců Liberec se postará o vyčištění Vašich koberců, matrací i čalouněného nábytku. Čištění koberců Liberec Vám může rovněž nabídnout profesionální péči o Vaše okna, která zmůžete nechat od této firmy umýt.

About

Leave a Reply