Home / Dům a byt / Rekonstrukce chalupy s cílem zachovat původní nábytek je snem mnoha lidí

Rekonstrukce chalupy s cílem zachovat původní nábytek je snem mnoha lidí

Představy lidí o bydlení jsou různé. Jedni se rádi ve svém vyšším věku přestěhují z chalupy, až doposud vybavené stařičkým nábytkem, do moderního bytu, kde mají veškeré pohodlí a péče o dům jim již nečiní žádné potíže. Jiní zase celý život touží po tom, aby uskutečnili přesný opak, tedy přestěhovali se z moderního bytu do venkovské usedlosti se vší romantikou, kterou venkov skýtá. Tudíž i se starožitným venkovským nábytkem. Bohužel ne všechny chalupy, které jsou k prodeji, něco takového nabízejí. Jejich majitelé je stihli před prodejem vyklidit a nic, co by připomínalo stařičkou usedlost, v nich nezůstalo.

Pomoct jim mohou odborníci, kteří mají s návrhy dobových interiérů mnoho zkušeností

Pro ty, co touží po životě na venkově v retro stylu, je ale jednodušší zakoupit chalupu, která bude v dobrém technickém stavu, byť vyklizená, než takovou, která bude sice vybavená starobylým nábytkem, ale bez velkých oprav brzy spadne svým novým majitelům na hlavu. Interiér venkovského stavení lze vytvořit i po poradě se zkušenými architekty. Proto pokud patříte mezi ty, kteří si chalupu zakoupili v okolí Prahy nebo Brna, můžete se obrátit na architekty firem Rekonstrukce bytů Praha 1 a Rekonstrukce interiéru Brno. Možná si říkáte, zda firmy zabývající se moderními rekonstrukcemi bytů dokážou vytvořit i dobový interiér venkovského stavení. Dokážou, protože se zabývají také rekonstrukcemi jakýchkoli interiérů a mezi ně patří i interiéry rodinných domů a chalup.

Architekti firem Rekonstrukce bytů Praha a Brno mají dostatek zkušeností i s návrhy vytvářenými v retro stylu. Protože i někteří obyvatelé bytů by si přáli mít byty zařízené ve stylu, který byl typický pro jednotlivá desetiletí minulého století, a dokonce tíhnou k interiérům typickým pro určité země, není o tolik složitější vytvořit dobový interiér na staré chalupě. Snažit se zachovat co nejvíce dobových prvků a vytvořit ráz světnice podobný chalupám ve skanzenu je pro architekty z firmy Rekonstrukce bytů Praha i Brno velikou výzvou. Díky svým rozsáhlým kontaktům dokážou vyhledat ty nejlepší kousky starožitného nábytku a zruční řemeslníci, kteří s architekty velmi úzce spolupracují, je dokážou zrenovovat a uvést do původního stavu. Nábytek, který se sehnat nepodaří, mohou nechat vyrobit na zakázku a nechat jej opatřit patinou, takže nikdo nepozná, že jde o nábytek nový. Také rozmístění nábytku, navržení různých detailů a barevných kombinací zákazník též ocení. Pokud se budou firmy Rekonstrukce bytů Praha nebo Brno pouštět do nutných stavebních úprav, budou vždy postupovat v souladu s plánem zachovat vše co možná nejvíc tak, jak to bývávalo kdysi. Díky odborné práci všech řemeslníků si bude klient moci užívat podzimu života nerušeně na své vysněné chalupě, ve které si nechal od odborníků vytvořit dobový interiér.

About

Leave a Reply