Domů / Zahrada / Květiny vhodné na balkón

Květiny vhodné na balkón

Klasickým muškátům odzvonilo! Pryč je tak doba balkónů ala “Doktor z hor“, balkóny si vykřičely změnu. Které rostliny je tak nejvhodnější si pořídit? Pojďte se na to připravit dřív, než začne “balkónové období”… Přinášíme vám pár tipů, které oživí vaše relaxační prostředí.

Fuchsie

Okoukané muškáty a petúnie, nenáročné pelargonie vyměňte za neméně náročné Fuchsie. tyto zvonečky jsou opravdu nádherné a působí velmi exoticky. Ovšem pamatujte na to, že fuchsie snesou pouze sever a východ. Milují totiž polostín až stín a naopak nenávidí průvan a vítr. K tomu jich existuje tisícovka druhů, od vzpřímených, přes polopřevislé až k převislým, je tak opravdu z čeho si vybírat, případně je kombinovat. I přes kýženou stranu je však každou fuchsii třeba vydatně zalévat a týdně hnojit.

flower-936802_960_720

Pantoflíček

To jednoletý Pantoflíček, pozoruhodné kvítí, připomínající nafouklou bublinu, spadá spíše mezi pokojové rostliny. Ovšem existují druhy, které se hodí i na pěstování venku, nesnáší však přímý sluneční svit, vybírejte proto raději chladnější místo. Nezapomeňte na vodu a substrát, který je nutné udržovat stále vlhký.

slipper-orchid-747790_960_720

Netýkavka

Netýkavka (Sultánka) je jako Pantoflíček oblíbencem vlhkého (ne však utopeného) a polostinného, až stinného. Vydrží vám celé léto, čímž odpadají veškeré starosti o náhradu, dorůstá i do 40 cm. Vybrat si určitě vyberete, protože se nabízí hned v několika barevných provedeních, dokonce i tvarů květů.

Begonie

Begonie jsou dostupné jak jednoleté, tak jako trvalky, které jistě oceníte více. Jediné, co vás pak musí zajímat, je dostatek světla, které vyžadují, ale na druhou stranu zase nesmí jít o přímé světlo. Co se týče zalévání – pravidlo je vždy spodem, listy ani květy by do styku s vodou přijít neměly.

begonia-886981_960_720

Clematis (Plamének)

Existuje jako popínavý keř i jako nízký keřík, který je vhodný k pěstování v květináčích. Také vyžaduje slunce, ale substrát by jim neměl vyschnout. Jih a západ jim tak nesvědčí.

O

Zanechte zprávu