Home / Doporučujeme / Potřebujete kabely? E-shop K&V Elektro vám pomůže se v nich vyznat

Potřebujete kabely? E-shop K&V Elektro vám pomůže se v nich vyznat

Kabely pro profíky i amatéry nabízí e-shop K&V Elektro – e1.cz. Za dobré ceny nabízí různé typy kabeláže a současně se díky e-shopu snadno zorientujete, jaký kabel potřebujete.

Profík se vyzná, jako laici tápeme. I když se obvykle snažíme do elektrikářského řemesla nefušovat, mnohdy nás život donutí. Drobné opravy, natažení venkovní kabeláže v zahradě, připojení světel – to vše, ať již v bytě, v rodinném domě, nebo na chalupě, musí někdo udělat. Řemeslník není levný a často je též nedostatkovým zbožím. Přitom základní rozvody kabelů si zvládneme udělat svépomocí a až na finální odborné připojení můžeme zavolat elektrikáře. Jak se však vyznat v kabelech a kde kabely nakoupit?

Kabely i pro domácí kutily

E-shop E1.cz nabízí různé typy kabelů: CYKY kabely, CYSY a CYLY kabely, datové kabely (UTP, STP a FTP), JYTY kabely, flexo šňůry i gumové a silikonové kabely. Díky tomuto sortimentu dokážete snadno udělat elektrické rozvody i připojit vaše elektronická zařízení, opravit jejich poškozené přípojky k zásuvce i rozvést počítačovou síť.

Kabely pro elektrické rozvody

V domácnosti se nejčastěji setkáme s potřebou zakoupit CYKY kabely. Často nevíme, že se takto jmenují. Kabely CYKY jsou tradiční silové kabely pro domovní i jinou elektroinstalaci. Mohou, avšak nemusí obsahovat zelenožlutý chránič, tzv. nulák. Pokud jsou kabely označeny jako AYKY, mají hliníkové jádro. Snad nejvíce používaným je kabel CYKY 3×2,5. Jde o silový kabel s plnými měděnými dráty. Hodí se nejen pro interiéry, ale i pro uložení v zemi či v betonu v exteriéru. Jde o skvělý vodič pro připojení 230V zásuvek.

Datové kabely

Bez počítačů je dnes již pouze málokterá domácnost. K jejich připojení i k rozvodům počítačové sítě potřebujeme tzv. datové kabelyExistuje celá řada datových kabelů, s tím, že nejčastěji používaným je UTP kabel. Tyto kabely se prodávají jako metráž, též navinuté na bubnu v maxi délkách. FTP kabely se hodí pro horizontální rozvody. V konkrétních délkách již mohou být s patchkabely, tedy s konektory. Nebo si je necháte udělat na míru. Pokud si je budete chtít tzv. nacvaknout doma, budete potřebovat též keystone konektory a speciální kleště.

About angelo

Leave a Reply