Home / Doporučujeme / Čistička obilí: Úžasný stroj, který vám ušetří spoustu práce

Čistička obilí: Úžasný stroj, který vám ušetří spoustu práce

Čištění obilí je neodmyslitelnou součástí každé sklizně. Díky čističce obilí se ale nejedná o zdlouhavou a nudnou činnost.

Bylo by skvělé, kdyby stačilo zajet na pole a sklidit úrodu. Jakmile vysvitne slunce a přijde poslední den sklizně, práce tím zpravidla teprve začíná. Než se totiž obilí dostane až do sila, musí projít hned několika stroji a procedurami. Jednou z nich je i čištění.

Čištění vám ulehčí stroj

Představte si, že byste museli úrodu čistit ručně, zrnko po zrnku. Hrozná představa, že? Naštěstí žijeme ve 21. století. Století plném vymožeností. I zemědělci si tak mohou výrazně ulehčit práci celou řadou strojů. Jedním z nich jsou čističky obilí. Těch je na trhu nepřeberné množství. Od drahých průmyslových strojů až po malé pomocníky pro menší farmy. Z široké nabídky si určitě vyberete i vy. Každý ze strojů totiž vyniká nejen svým přesným určením, ale také příznivou cenou.

Tedy v závislosti na to, jaký stroj si vyberete. Čistička obilí pro menší hospodářství nebude disponovat takovým výkonem. Za hodinu tedy nezvládne zpracovat tolik obilí jako jiné, kvalitnější a rychlejší čističky. Právě nízká cena a relativně vysoká účinnost ale bude imponovat právě malým zemědělcům.

Vyčistit, usušit, uskladnit

Většina čističek obilí využívá k čištění rovinná síta. Za neustálého pohybu se skrze síto prosévá zrnina. Díky tomu, že má síto otvory v několika různých tvarech, proteče dovnitř jen samotné zrno. Nečistoty zůstanou na povrchu síta, odkud je čistička odklidí.

Po vyčištění už jen zbývá zrno usušit a uskladnit. S prvním krokem vám pomůže sušička obilí, s druhým pak silo na obilí. Některá sila se dokonce postarají i o dodatečné usušení vaší úrody. Obecně se ale doporučuje sušit obilí separátně, aby nedošlo k požáru a dalším nehodám.

About angelo

Leave a Reply