Home / Doporučujeme / Bateriové úložiště bude brzy součástí většiny novostaveb

Bateriové úložiště bude brzy součástí většiny novostaveb

Bateriové úložiště se skvěle hodí do ekonomicky šetrných novostaveb. Pomůže totiž jejich majitelům ušetřit ještě více peněz na elektrické energii.

Technologie kráčí každým rokem kupředu. Domácnosti se modernizují a neustále hledají způsoby, jak ušetřit peníze za energie. Řešením by mohlo být bateriové úložiště. Co to je a k čemu se vlastně hodí? O tom si povíme více v následujících řádcích.

Úspora elektrické energie

Bateriové úložiště je skvělým doplňkem řady moderních domů. Ve spolupráci se solárními panely totiž dokáže ušetřit i tisíce korun za elektřinu. Úložiště totiž funguje na bázi akumulace energie do baterií. Vytvořená a přebytečná energie se uloží právě sem a použije v momentě, kdy počasí nepřeje výrobě z obnovitelných zdrojů.

Bateriové úložiště je součástí více než dvou tisíc domácností. Jejich kapacita se v tuto chvíli pohybuje mezi 4,8 až 16 kilowatthodinami (kWh). Stejně jako roste poptávka po solárních panelech a výrobě energie z obnovitelných zdrojů, poroste poptávka i po těchto úložištích. Brzy by totiž mohly být součástí většiny novostaveb.

Budoucnost je v dotacích

Dopomůže k tomu i jejich klesající cena. Před pár lety byste bateriové úložiště pořídili v řádech stovek tisíc korun. V dnešní době už se ale s přehledem vejdete i do 100 tisíc korun. Se snížením nákladů navíc pomůže i dotace na fatovoltaiku od státu.

Uvidíme, jakým směrem se cena těchto úložišť posune v následujících letech. Vzhledem ke zvyšující se poptávce a velkému počtu poskytovatelů a výrobců se ale dá usuzovat, že cena půjde spíše dolů. A to je pro řadu domácností dobrá zpráva. Konečně tak budou mít k dispozici přebytečnou energii z obnovitelných zdrojů pro chvíle, kdy ji nebudou schopni vyrábět. S rostoucí popularitou elektromobilů tuto energii bude možné využít i pro nabíjecí stanice pro elektromobily, ale hlavně pro běžný chod domácnosti.

About angelo

Leave a Reply