Home / Dům a byt / Sanace zdiva a hydroizolační vrstvy

Sanace zdiva a hydroizolační vrstvy

Vlastníte dům či byt a jste zvyklí si dělat opravy a úpravy svépomocí? Velmi mnoho činností lze takovýmto způsobem řešit. Jsou zapotřebí větší či menší odborné dovednosti a alespoň trocha praktického umu. Existují však oblasti, které by měl ve vašem domě výhradně dělat odborník či profesionální firma.

Sanace zdiva

Jednou z těchto oblastí je například sanace vlhkého zdiva. Jak již sám název činnosti napovídá, sanace vlhkého zdiva, je soubor činností, kterými je třeba se zaobírat ve chvíli, kdy do zdiva pronikne vlhkost a začne zdivo poškozovat. Vlhkost může vznikat v interiéru nedostatečným vytápěním či špatným větráním nebo také může proniknout z vnější strany zdiva vlivem povětrnostních podmínek.

Ve chvíli, kdy je zdivo takto poškozeno, je potřeba učinit řadu kroků, aby se již stejná situace znovu neopakovala. Nastupuje sanace zdiva, který spočívá v dodání lepší/nové/chybějící/dodatečné hydroizolační vrstvy.

Metody aplikace hydroizolační vrstvy

Sanační práce znají vícero způsobů a metod, jak dodatečnou hydroizolaci aplikovat. Pro výběr té ideální v konkrétní situaci hrají důležitou roli okolní podmínky, míra poškození, dostupnost, hrozba narušení statiky a podobně. A právě proto, že existuje vícero variant a například i hrozba narušení statiky objektu, je bezpodmínečně nutné, aby se nejen výběru metody sanace zdiva, ale i samotné realizace ujal odborník. Ideálně profesionální firma, která má v této oblasti dostatečné zkušenosti a může se pochlubit dlouhým seznamem úspěšných realizací.

About

Leave a Reply