Home / Dům a byt / Venkovní žaluzie nabízí moderní a efektivní způsob zastínění oken

Venkovní žaluzie nabízí moderní a efektivní způsob zastínění oken

venkovni_zaluzie28Venkovní žaluzie můžeme nejvíce vídat na průmyslových halách, administrativních budovách a stavbách převážně komerčního rázu. Šetří vnitřní prostory i stavební náklady a doplňují po estetické stránce charakter dané nemovitosti. Trendem posledních let je umisťovat exteriérové žaluzie také do rodinných a bytových domů, kde plní funkci světelnou, sluneční i stínící. Jsou nejen užitečné, ale po designové stránce se na moderní stavby dokonale hodí.

Smyslem venkovních žaluzií je zastínit okna a ochránit interiér před ostrými slunečními paprsky. Tím dokážou snížit množství tepla, jež se do nitra stavby přenáší a udržovat v interiéru příjemné klima. Zároveň umí co nejefektivněji využít denní světlo a nasměrovat jej tam, kde je potřeba. Interiér je možné samozřejmě zcela zastínit a vytvořit tak podmínky, ideální třeba pro spánek. Slouží také jako ochrana soukromí od nežádoucích pohledů z okolí a v neposlední řadě jsou i estetickým prvkem každého domu. Venkovní žaluzie uspoří velké množství energie i v létě. Lamely lze naklonit tak, aby žaluzie odrážely sluneční paprsky směrem ven. Tím se zabraňuje přehřívání interiéru, který pak není potřeba chladit, případně jen minimálně

Žaluzie nebo rolety?

Na našem trhu je k dostání několik typů stínící techniky. Mezi ty nejčastěji využívané se řadí právě žaluzie, ale také rolety. Mezi nimi je však zásadní rozdíl. Rolety nedokážou vytvořit úplné zastínění. Navíc je lze pouze vytahovat a zatahovat, nikoliv regulovat, jako lamely venkovních žaluzií. Nenabízejí takovou variabilitu pohybu. Venkovní žaluzie můžete různě naklánět a regulovat množství světla, zároveň lze interiér větrat, i když jsou lamely sklopené. Výhodou tohoto typu zastínění je i estetická stránka, neboť se vyrábí v nejrůznějších barevných odstínech. Pro pořízení hovoří fakt, že je možné žaluziemi osadit také okna nestandardních rozměrů. Nádherně se hodí i pro větší prosklené plochy, jež jsou stále častěji součástí moderních domů.

Venkovní žaluzie vysoké kvality

Pokud se i vám zamlouvají venkovní žaluzie, pak se obraťte na odborníky s tradicí 25 let. Těmi jsou společnost Univers Tech s.r.o., jež je jednou z největších na trhu. Experti z této společnosti se podílejí na návrhu již v projektu domu. Nabízí vysokou kvalitu za nízké ceny. Mezi nejprodávanější se řadí kupříkladu model C80. K žaluziím můžete pořídit celou řadu doplňků, jako je motorové ovládání, krycí plechy, sluneční a větrná čidla či funkce automatického řízení dle teploty.

About angelo

Leave a Reply