Home / Dům a byt / Jak vybrat tu správnou chladničku?

Jak vybrat tu správnou chladničku?

Zařizujete si novou domácnost a vybíráte potřebné vybavení? Zabýváme se aktuálně nákupem chladničky, ale nevíte, co by měla splňovat? Nebo vám odešla stávající a potřebujete pořídit novou? Pak bude určitě odlišná, než vaše původní. Vše se vyvíjí a elektronika jde kupředu doslova mílovými kroky. Na co se při výběru ledničky zaměřit? Připravili jsme pro vás několik rad, jak si vybrat tu správnou.

Důležitá kritéria výběru chladničky       as

Typ chladničky

V prvé řadě je potřeba si ujasnit typ chladničky. Ta může být samostatná nebo kombinovaná s mrazákem. Do domácnosti je rozhodně nejlepší volbou druhá varianta. První se hodí spíše na chatu, chalupu či do malé domácnosti. U kombinované chladničky s mrazákem je potřeba zmínit, že existují typy, které mají jeden nebo dvě kompresory. Jednokompresorová má pouze jeden motor, to znamená, že nelze vypnout pouze mrazák nebo pouze lednici. V opačném případě je možné regulovat teplotu zvlášť.

 

Objem chladničky

Důležitým parametrem chladničky je její objem. Záleží na tom, kolika členům bude sloužit. Pro představu má být pro jednu osobu v lednici asi 50l místa a 20l v mrazáku. Tuto hodnotu vynásobte počtem členů. Kupříkladu pro čtyřčlennou rodinu je tak ideální objem 200l v případě lednice a 80 litrový mrazák.

 

Vnitřní uspořádání chladničky

Výběr chladničky spočívá také v rozhodnutí o vnitřním uspořádání. To může být jednak různě tvořeno, ale odlišné jsou i materiály. Poličky mohou být z drátů, plastové, skleněné. Určitě by se s nimi mělo dát manipulovat a podle potřeby nastavovat výšku. Praktické jsou pohyblivé boxy na zeleninu, ovoce apod. Tyto zásuvky jsou obvykle ve spodní části lednice. K dispozici je buď jediný boxy, nebo více. Dále se hodí speciální police k uskladnění láhví, stojánek na vajíčka a další úložné prostory. Některé modely chladniček mají vnitřní stěny potažené antibakteriálním materiálem. Díky tomu uskladněné potraviny déle vydrží.

 

Funkce chladničky

Mrazící výkon a dlouhodobě čerstvé potraviny to je samozřejmostí pro každou chladničku. Ta však může disponovat užitečnými funkcemi. Zajímavý je třeba systém No Frost. Ten zaručuje optimální rozložení teploty uvnitř lednice. Navíc zabraňuje tvorbě námrazy, takže není potřeba lednici odmražovat. Funkce Dovolená zase nastaví teplotu ve vaší lednici na cirka 15 °C. Tato teplota neslouží k uchování potravin po dobu vaší dovolené, ale jejím hlavním smyslem je zajistit, aby se uvnitř nemnožily bakterie a tudíž vám nezasmrádne. Lednice může dále obsahovat dětský zámek, či LED displej se zvukovými signály.

 

Spotřeba chladničky

Důležitým parametrem při výběru chladničky je spotřeba. Vzhledem k tomu, že se ceny energií neustále zvyšují, vyberte lednici v energetické třídě minimálně „A“.

 

Levná, ale stoprocentní varianta

Na našem trhu je k dostání nespočet modelů chladniček v různých cenových relacích. Pravdou je, že nová chladnička není zrovna levnou záležitostí. Mnohdy částka překračuje limit rozpočtu, který byste si mohli dovolit. Pakliže se vás tato situace týká, měli byste vědět o možnosti, kde nakoupíte levné chladničky, které vám mohou plně sloužit. Zkuste nákup bazarové chladničky, ledničky. Často se jedná o opravdu zánovní ledničky za poloviční cenu. Podívejte se například na tyto stránky s inzercí chladniček, kde je výběr lednice velmi široký a ceny značně přijatelné.

 

About angelo

Leave a Reply