Home / Zahrada / Vyberte si tu správnou sněhovou frézu

Vyberte si tu správnou sněhovou frézu

Odklízíte pořád ještě sníh ručně? V některých podmínkách to znamená pořádnou námahu. Nechte moderní techniku, aby těžkou práci vykonávala za vás, a pořiďte si sněhovou frézu. Chystáte se na to, ale v tomto sortimentu se nevyznáte? Pojďme si přiblížit alespoň tři typy těchto přístrojů.

Základní druhy sněhových fréz

Sněhové frézy můžeme dělit podle různých parametrů. My si přiblížíme tři druhy – kolové hobby, pásové profi a hybridní profi přístroje.

Kolové hobby frézy na sníh

Kolové frézy jsou (ve srovnání s pásovými) rozšířenější. Využívají jich především majitelé rodinných domů či menších pozemků. Nejvíce je oceníte v nižších nadmořských výškách, kde není sněhu příliš, ale přesto je jeho úklid na vás. Hodí se na odklízení sněhu z výjezdových cest, ploch u domu, veřejných prostor atd.

Pásové profi sněhové frézy

Jak už název napovídá, pásové frézy mají místo kol pásy. Ty umožňují pohyb v náročnějších podmínkách.

Dokážou zvládat postupné odklízení sněhu po vrstvách a nemusíte se přístrojem dostat až ke zpevněnému povrchu. Své využití má na horách v lyžařských oblastech. Poradí si i s hlubokými závějemi a sněhovými jazyky.

Hybridní profi sněžné frézy

Sněhové frézy můžeme mimo jiné dělit i podle pohonu – na elektrické a benzínové. Kromě toho ještě existují hybridní frézy. Kombinuje se u nich spalovací motor a elektromotor. Jsou kvalitní po technické stránce, komfortně se obsluhují a ještě uděláte něco pro životní prostředí.

Proč volit sněhové frézy Honda?

Kromě pohonu a způsobu pohybu se sněhové frézy dělí také podle dalších parametrů. V neposlední řadě se zajímejte o značku. Rozšířená je Honda vyrábějící pouze benzínové čtyřtaktní přístroje.

Potřebujete kolové frézy pro použití kolem vašeho domu, či hledáte pásové pro profesionální účely? Obě možnosti vám Honda nabízí. Její přístroje jsou kvalitní a značně vám usnadní práci.

About angelo

Leave a Reply