Home / Dům a byt / Designový krb vyhřeje váš domov

Designový krb vyhřeje váš domov

krby-dle-styluNeúprosně rostoucí ceny elektrické energie a zemního plynu stojí za zvýšenou poptávkou po krbových kamnech, která zvyšují estetickou hodnotu interiérů. Během sychravých zimních večerů můžete sledovat kouzelnou hru plamenů. V následujících řádcích vám prozradíme, na co si dát pozor při výběru hřejivé dekorace.

Krbová kamna sluší interiérům v nadčasovém i rustikálním stylu. Pořizovací cena se pohybuje v řádech desetitisíců, přičemž hodnota luxusních kousků přesahuje dokonce hranici stotisíců. Cena se odvíjí od stylu a materiálu. Krby nejsou levnou záležitostí, avšak oproti kamnům nabízí značnou variabilitu vzhledu, umístění a navíc mohou sloužit jako centrální vytápění celého domu. Také byste měli počítat s investicí do vhodného příslušenství.

Trendy v segmentu krbů

Předcházejte ukvapeným rozhodnutím a prozkoumejte nejprve nové trendy, které vévodí trhu s krbovými kamny. Novodobé vnímání designu zasahuje dokonce do specifických oblastí, jako je právě navrhování a výroba krbů.

V minulosti byla v kurzu mohutná kachlová kamna, která dominovala hradům a zámkům. Postupně si začala prosazovat místo v běžných domácnostech. Nicméně směry se změnily a do popředí se dostává minimalismus a jednoduchá elegance, na kterou nedají dopustit ani bytoví designéři. Nevšedním řešením je zasklené topeniště uprostřed místnosti, přičemž odvod dýmu je vyvedený do stropu esteticky a v souladu se stylem samotného krbu.

Moderní materiály

Nenahraditelným materiálem je sklo, přes které můžete snadno sledovat mihotající se oheň. Se sklem harmonicky působí beton, který se vyznačuje vysokou variabilitou. Jestliže vám beton nepřirostl k srdci, můžete sáhnout po chladné oceli. Působí elegantně, je rezistentní a vyžaduje minimální údržbu.

Jestliže nemůžete spustit oči z designových krbů, doporučujeme obrátit se na specialisty jménem TOPSYS Praha, spol. s.r.o., která nám poskytla přiložené fotografie. Můžete si vybrat stylové řešení, které se stane chloubou vašeho rodinného domu.

About angelo

Leave a Reply