Home / Pro kutily / Jak prakticky využít sílu neodymových magnetů

Jak prakticky využít sílu neodymových magnetů

Co jsou magnety, to asi každý ví. Využití je především v průmyslu, elektrotechnice a strojírenství, ale i v domácnosti vám mohou skvěle posloužit. A to nejen na lednici! Už jste slyšeli o neodymových magnetech? Ty jsou neobyčejně silné a mají různorodé využití v dnešním moderním světě. Ať už praktické, nebo pro zábavu.

Co jsou vlastně ty neodymové magnety?

Silné magnety z neodymu, železa a boru dokážou unést až 2000x více, než je jejich hmotnost. Vlastností těchto magnetů využívají výrobci už dávno, a vy jste o tom možná ani nevěděli. Najdeme je v automobilech, elektronice, motorech i domácích spotřebičích. Možná by vás ani nenapadlo si nějaký magnet pro praktické účely koupit, ale jen proto, že nevíte, k čemu by vám byl dobrý. V domácnosti jsou ale nedocenitelnými pomocníky. Místo klasických feritových magnetů se zaměřte na neodymové, a nebudete se stačit divit.

Silný magnet na lednici

Jen si představte, že místo klasického magnetu budete mít na lednici umístěný ten neodymový. Udrží toho mnohonásobně více než obrázek od dětí nebo pohlednici z cest. Můžete s nimi přichytit třeba stoh papírů, kuchyňské náčiní nebo sadu utěrek! Pořídit se dají silné magnety mnoha různých tvarů a velikostí, nechybí ani ty s věšáčkem.

Magnetické fólie a tabule

Další skvělou vychytávkou jsou magnetické fólie a pásky, které umístíte, kam potřebujete, bez nutnosti lepení. Touto fólií můžete nahradit magnetickou tabuli, umístit na ni reklamu a přináší mnohé možnosti využití zejména do domácností s dětmi. Magnetické tabule ale také nejsou k zahození a využijete je doma, v kanceláři i ve škole.

Vychytávky nejen do domácnosti

Vyrábějí se nejrůznější magnetické vychytávky. Taková magnetická síť proti hmyzu do okna je skvělá v tom, že ji kdykoliv můžete do okna umístit a zase ji odebrat. Na magnetický držák v kuchyni nebo v dílně umístíte nože a nářadí, a už jej nebudete muset hledat všude okolo. Reklamní magnetickou fólii umístíte na auto a ani za jízdy vám nespadne, přitom ji kdykoliv můžete zase odebrat.

Zábava s NeoCube

Zábavu si užijete s neodymovou sestavou NeoCube, která vám pomůže poznat sílu magnetů. Jedná se o 216 kuliček o průměru půl centimetru, ze kterých můžete sestavit mnoho prostorových objektů, neomezeně podle vaší fantazie, limitováni jste pouze svou zručností. K dostání jsou v několika barvách, a pokud chcete někomu udělat radost neobvyklým dárkem, je to skvělá možnost.

About angelo

Leave a Reply