Home / Doporučujeme / Jak ušetřit, ale získat dostatek světla? Odpovědí jsou LED svítidla

Jak ušetřit, ale získat dostatek světla? Odpovědí jsou LED svítidla

Jak zkombinovat výkonné svítidlo a nízkou spotřebu energií? Přeci použitím kvalitního LED osvětlení. Díky moderním technologiím totiž není problém osvětlit i opravdu velkou plochu za nízkou cenu v podobě spotřeby elektřiny. Základem je výběr správného svítidla. A jak na to? S tím vám poradíme přímo v tomto článku.

Vhodnost pro venkovní použití

Obecně jsou LED svítidla neuvěřitelně rozmanitá a v zásadě mohou mít nekonečno různých podob. Oblíbenou variantou jsou například LED žárovky pro snadné zabudování víceméně kamkoliv. Kromě toho si můžete zakoupit specializovaná LED svítidla určená pro venkovní použití. Dokážete tak efektivně a s nízkou spotřebou elektřiny osvítit naprosto cokoliv.

Dostatečná síla svítidla

Pokud hledáte LED osvětlení sportovišť, stadionů nebo jiných větších ploch, je nutné nezapomenout zkontrolovat výkon. Ten by měl být dostatečně silný, aby světlo poskytlo optimální osvícení vybrané plochy. Zvolte si také, jak velký bude světelný panel a jestli má být světlo spíše plošné, nebo zaměřené na konkrétní bod. Nejčastěji se uplatní různé kombinace více světel, kdy je možné pomocí spínání redukovat výsledné osvětlení plochy či prostoru.

Praktické řízení osvětlení

Aby to nebylo tak jednoduché, můžete si k osvětlení vybrat také způsob řízení a ovládání. K dispozici je praktický dotykový panel, ale zároveň je možnost, že světla budou fungovat víceméně automaticky pomocí pohybového nebo světelného senzoru. Sama se tak rozsvítí, když venku začne být tma, nebo se sepnou pokaždé, když v dané oblasti detekují pohyb. Druhá varianta je vhodná především jako LED osvětlení pro průmyslové haly, sklady, parkoviště a podobné objekty. Automatické rozsvícení na základě pohybu je pohodlné a zároveň poskytuje jakousi úroveň bezpečnosti, kdy funguje jako prevence proti nezvaným hostům.

About angelo

Leave a Reply