Home / Doporučujeme / Jak vypadá prima židle? Záleží na tom, kam je určená

Jak vypadá prima židle? Záleží na tom, kam je určená

Vsedě v současné době trávíme opravdu mnoho času. V práci, ve škole a pak ještě doma u počítače, při čtení knih nebo sledování televize. Tomu by měl odpovídat i správně vybraný sedací nábytek, tedy zejména židle.

Čím se vyznačuje správná židle, není možné univerzálně zodpovědět. Vždy záleží na vašich požadavcích, ale i účelu židle. Vezměme si to tedy pěkně popořádku.

Jídelní židle musí být hlavně stylové

U jídelních židlí budete řešit zejména designovou stránku. Někdy se prodávají jídelní stoly v sadě se židlemi, což je nejlepší varianta. Pokud sháníte židle samostatně, dávejte si dobrý pozor na výšku, aby velikostně ke stolu seděly. Jídelní židle rozhodně nesmí mít opěrky na ruce, překážely by. Někomu vyhovují vysoké opěrky, židle s nimi vypadají luxusněji. Na druhou stranu, ve velkém se uplatňují také barové židličky s nízkými opěrkami.

U kancelářské židle dbejte na ergonomii

Zatímco na jídelní židli strávíte dohromady maximálně hodinu denně, na té kancelářské prosedíte kolikrát i třetinu dne. Obzvlášť nyní, když spousta lidí pracuje z domova. Proto byste měli dbát na její ergonomii – tedy aby byla vyhovující pro vaši páteř. Vhodné je, pokud se na židli před koupí můžete posadit. Jestliže objednáváte online, vybírejte model, který je co nejvíce nastavitelný. Pak budete mít možnost přizpůsobit výšku a další parametry přímo vaší postavě.

Dětské židle nevybírejte jen podle vzhledu

Podobně jako kancelářské židle byste měli vybírat také dětské židle. K výběru přizvěte i dítě, ale nevybírejte jen na základě toho, co se mu líbí. Židle by opět měla být co nejvíce nastavitelná. Díky tomu dítěti déle vydrží, jak poroste. Nekupujte zbytečně velkou židli, do níž by dítě zapadlo. Raději se smiřte s faktem, že budete jednoho dne muset pořídit novou, dospěláckou.

Všechny výše zmíněné typy židlí, ale rovněž konferenční židle, sedací pytle a mnoho dalšího nakoupíte například v e-shopu Primazidle.cz.

About angelo

Leave a Reply