Home / Doporučujeme / Proč jsou pracovní polobotky oblíbené u obráběčů?

Proč jsou pracovní polobotky oblíbené u obráběčů?

Pracovní boty jsou nedílnou součástí každé manuální profese. Právě ony totiž dokonale chrání před zraněním a dalšími problémy, které by jinak mohly nastat.

Co pracovní obuv, to jiné určení. Každý typ obuvi se totiž hodí pro úplně jiné činnosti. A v tomto článku vám ukážeme, které typy pracovní obuvi jsou nejpoužívanější.

Pracovní holínky

Pracovní holínky svému nositeli umožní pracovat i ve velice vlhkém prostředí. Můžete bez starostí ponořit celé svoje nohy pod vodu, aniž by prochladl nebo promoknul. Pracovní holínky totiž nabízí dokonalou ochranu právě proti pronikání vlhkosti. Často ale nabízí i zpevněnou podrážku a špičku, aby ochránily svého nositele před nepříjemnými překvapeními, která mohou v hlubinách čekat.

Kotníková pracovní obuv

Kotníková pracovní obuv se hodí především pro práci venku. Nabízí totiž dostatečnou ochranu a také pohodlí i při vyšších teplotách. Holínky navíc často přináší speciálně upravenou podrážku, která je nejen pevná, ale také dobře přilnavá. To znamená, že se s ní můžete pohybovat i v náročném a nerovném terénu. Stejně jako holínky často nabízí i vyztuženou špičku s ochranou proti ukopnutí. Ještě důležitější součástí je ale především zvýšená ochrana kotníku, která má za cíl zabránit zraněním při pádu nebo uklouznutí.

Pracovní polobotky

Pracovní polobotky jsou v podstatě alternativou pro kotníkovou obuv. Oproti nim ale nenabízí tak dobrou ochranu kotníku. Soustředí se spíš na maximální pohodlí a dostatečnou ochranu jiných části chodidla. Především prstů, které mohou při práci ve výrobě nebo v průmyslu přijít snadno k úhoně. Proto se používají tam, kde není potřeba tolik dbát na ochranu kotníku. Oblíbené jsou především u obráběčů nebo skladníků.

About angelo

Leave a Reply