Home / Doporučujeme / Vhodná aplikační technika-základ úspěšné práce v našich zahradách

Vhodná aplikační technika-základ úspěšné práce v našich zahradách

V současné době lidé, kteří pracují na svých zahradách a tuto činnost si oblíbili, mají zájem dosáhnout nejen osobního uspokojení, ale také toho, aby byla jejich zahrada nejen hezká, ale také aby v rámci možnosti dosáhli co největší produkce. K tomu jim může napomoct výběr vhodné ruční, zádové nebo motorové techniky pro chemickou aplikaci, která se v moderním zahradnickém provozu uplatňuje při používání herbicidů, insekticidů, fungicidů, kapalných hnojiv, případně speciálních postřiků ap.

Ruční a zádové postřikovače Cooper Pegler (CP)

Pro svoje přednosti (jednoduchost, kvalitu a provozní spolehlivost) náleží tyto postřikovače k nejlepším, které se prodávají na našem trhu.

Postřikovač CP1,5

Nejmenší postřikovač o objemu nádrže 1,5 litru. Výhodný pro aplikaci všech látek na menších plochách v zahradě, sklenících a pro různé činnosti v domácnosti.

Postřikovače CP 5, CP 8

Jedná se o malé pístové postřikovače o objemu nádrže 5 a 8 litrů.

Zádové postřikovače CP15 a CP3

Spolehlivé jednoduché membránové postřikovače pro plošnou aplikaci, pomístnou ochranu kultur, postřik insekticidů a repelentů. Příslušenství prodloužení 1-2 m, 2-4 tryskové rámečky, kryt trysky, regulátor tlaku atd.

Elektrické-bateriové zádové postřikovače modely ENERGY a ENERGY PLUS

Objem nádrže 15 litrů. Ideální systém pro postřikování bez vynaložení síly k pumpování, bez hluku a s nejvyšším komfortem. Postřikovač umožňuje přesnou aplikaci při dodržení konstantního tlaku pouhým stlačením ovládací rukojeti. Tento postřikovač je jednoduchý pro obsluhu, dostatečně silný z hlediska energie a vhodný k postřikování insekticidů ,fungicidů ,herbicidů, při nízkém tlaku a to dokonce i v uzavřených prostorech (skleníky) ale také desinfekčních prostředků v průmyslu, na farmách, školách, nemocnicích atd. Postřikovač je vybaven bateriemi, které se dají dobíjet a jsou dobře utěsněné proti pronikání vlhkosti, dobíjecí soupravou a dále pak prodloužením se dvěmi různými tryskami. Speciální zařízení na dobíjení baterií s indikačním světlem sloužícím pro kontrolu procesu dobíjení. Zubové čerpadlo nemá žádné ventily, které se mohou zanášet nebo poškodit a proto je velmi spolehlivé (zubové čerpadlo platí jen pro model ENERGY).

ENERGY PLUS má navíc oproti typu ENERGY by- pás který umožňuje regulaci tlaku a recirkulaci tekutiny v nádrži.

Dále pak typ ENERGY PLUS je vybaven na rukojeti umístěným manometrem pro kontrolu pracovního tlaku postřiku. Čerpadlo u modelu ENERGY PLUS je pístové.

Herbicidní hůl Valrom:

Ruční aplikátor s knotem pro pomístnou a individuální chemickou aplikaci systémových herbicidů (např.Roundup). Přípravek se řadí v poměru 1:2 dílům vody.

Připravený roztok se nalije do průhledné trubky (rukojeť) která je ukončena pracovní částí-knotem. Pracovní šířka knotu je 21cm.Možné uplatnění při odstranění plevelů v řádkových kulturách, ve školkách, skalkách, kolem plotů a cest. Důležité je potírat pouze vegetaci, která nám na zahradě škodí, v případě zasažení kulturních rostlin, dojde k jejich odumření.

Nízkoobjemové aplikátory MICROFIT HERBAFLEX A HERBI

Nízkoobjemové bateriové postřikovače jsou určeny k provádění aplikace systémem řízeného postřiku C.D.A. (Controlled Droplet Aplicator), rotační systém umožňuje rovnoměrné rozšíření malých kapek postřiku o velikosti 200-300 m, které jsou rychle vstřebány do pletiv a nedochází tak k jejich nežádoucímu úletu a stékání po povrchu. Přístroj je určen k aplikaci herbicidních přípravků málo ředěných (např. glyphosátů), výhodné v lokalitách s obtížným přísunem vody. Použití pro pomístnou a celoplošnou aplikaci. Práce s přístrojem je fyzicky nenáročná

Výroba a modernizace speciálních strojů pro aplikace chemických látek

Společnost AKP spol. s.r.o. se od roku 1994 zabývá přestavbou traktorových postřikovačů a jejich modernizací (např. montáž elektronického řídícího a kontrolního systému za účelem zvýšení přesnosti postřiku a snížení spotřeby pesticidů).

Dále výrobou speciálních strojů pro aplikaci chemických látek, tyto stroje jsou vyrobeny podle konkrétních požadavků zákazníka. Kromě prodeje a poradenství provádí testování postřikovačů a rosičů dle vyhlášky č.91/2002 Sb.

About angelo

Leave a Reply