Home / Doporučujeme / Jak nezchudnout v době, kdy roste inflace? Včasná investice do zlata zachrání spoustu peněz

Jak nezchudnout v době, kdy roste inflace? Včasná investice do zlata zachrání spoustu peněz

Každý správný majitel nemovitosti by měl umět šetřit na horší časy. Nikdy nevíte, kdy na vás přijde krize, leckdy za ni dokonce vy sami nemůžete, protože dojde k výraznému zhoršení ekonomiky. Asi největším strašákem je v současnosti vysoká inflace. Při ní dochází k rychlému znehodnocování peněz, které ztrácejí svoji kupní sílu. Proto je dobré včas investovat, aby vaše úspory do značné míry nepřišly vniveč. Jako dobrá volba se jeví nákup investičního zlata.

Jak investice do zlata chrání vaše úspory?

Jestliže v rámci investic zvolíte pro alespoň část svých naspořených finančních prostředků zlato v podobě mincí a cihliček (nikoliv tedy šperků apod.), ochráníte je před inflací a dalšími negativními faktory. Zlato totiž inflačním tlakům prakticky vůbec nepodléhá. Za pár let, až se situace zklidní, zlato můžete směnit zpět na peníze a zjistíte, že jste na něm vůbec neprodělali. S vysokou pravděpodobností se vám takováto investice naopak dobře zhodnotí.

Pro investici do zlata nemusíte mít k dispozici miliony korun

Ideální je, pokud člověk ještě před krizí investuje třeba do nemovitostí. Jenže ty jsou pro řadu lidí příliš drahé, tudíž nedostupné. Zlato je pak dobrou náhražkou, protože se dá koupit třeba jen za pár desítek či stovek tisíc korun. Jde o jistou investici, v jejímž rámci vám nehrozí riziko jako kupříkladu tehdy, když se rozhodnete vložit své úspory do akcií apod. U nich totiž můžete přijít klidně o vše, nemáte-li dostatečný přehled a notnou dávku štěstí.

Pohodlné pořízení slitků a mincí zvládne každý z vás

Velkou předností, jež hovoří pro zlato, je snadný způsob nákupu, potažmo následného prodeje. Dokonce to lze provést online. Tuto možnost nabízí třeba tradiční dovozce a prodejce investičního zlata se sídlem v Obecním domě v Praze. Jeho denně aktualizovanou nabídku zlatých mincí a slitků si lze prohlédnout a případně objednat přes web zlate-mince.cz. Na něm se dozvíte i řadu praktických informací, nechybí přehledné grafy o vývoji cen zlata či současná hodnota za trojskou unci. Možná vám i tyto údaje napoví, že investovat do zlata se rozhodně vyplatí. Zejména v době, kdy nás možná čeká ještě vyšší inflace než v těchto dnech a týdnech.

About angelo

Leave a Reply