Home / Doporučujeme / Bazén s protiproudem osloví každého vyznavače plavání

Bazén s protiproudem osloví každého vyznavače plavání

Chcete-li si nechat postavit na zahradě u domu vlastní bazén, díky němuž byste nemuseli neustále chodit někam na veřejnou plovárnu či k rybníku, máte v dnešní době celou řadu možností. Existuje mnoho variant zahradních bazénů, které se liší způsobem výstavby a různými prvky. Velmi zajímavým řešením jsou bazény s protiproudem.

Jak funguje bazén s protiproudem?

Mít doma bazén s protiproudem je vynikající hlavně pro aktivní plavce. To znamená pro ty z vás, kterým nestačí jen obyčejné svlažení se ve vodě během parných letních dní. Protiproud vám totiž umožní zaplavat si tak, jako byste byli ve velkém bazénu, přičemž rozměry zahradního bazénu nemusejí být nijak velké. Zabudované trysky ženou vodu proti vám. Můžete tak dělat tempa, aniž byste neustále naráželi do stěn a museli se po pár vteřinách otáčet. Vlastně jste pořád na témže místě, rychlost protiproudu lze snadno regulovat dle vašeho tempa.

Pro kvalitní plavání jsou nejlepší zapuštěné bazény s protiproudem

Protiproud je ideální pro venkovní bazény, zejména pro takzvané zapuštěné či zabudované bazény. U nich se totiž dá protiproud umně skrýt do konstrukce, zatímco u nadzemních bazénů jsou zařízení instalovaná dodatečně a mohou působit rušivým dojmem.

Na koho se obrátit?

Stavba zapuštěné bazénu včetně systému trysek pro utváření protiproudu je poměrně náročná, takže je vždy dobré se obrátit na specializovanou firmu. V tuzemsku vám venkovní bazén s protiproudem postaví kupříkladu společnost Rentmil – www.rentmil.cz. Zaměřuje se na prodej, servis a údržbu bazénů a jejich příslušenství. Zapuštěné bazény realizuje v mnoha variantách. Sami si tak můžete zvolit rozměry, hloubku, barvu a vzory vašeho budoucího bazénu. V nabídce jsou bazény na klíč, které vám firma vystaví od A do Z dle vašich konkrétních požadavků, ale také typové bazény, jež si lze vybrat z katalogu.

About angelo

Leave a Reply