Home / Doporučujeme / Zařizujete svou první ložnici? Poradíme vám, jak na to!

Zařizujete svou první ložnici? Poradíme vám, jak na to!

Ložnice v podstatě nenabízí velký prostor pro fantazii. Ve většině ložnic se setkáme s velkou postelí umístěnou čelem ke zdi, dvěma nočními stolky s lampičkami, popřípadě komodou a nočním stolkem. O to více byste se však při zařizování měli zaměřit na textilie a barvy.
Barvy jsou tím, co v místnosti navozuje hlavní atmosféru. Ložnici nevyjímaje. Při jejich výběru je vhodné přihlédnout k typu činnosti, jíž se v dané místnosti hodláte věnovat. V ložnici většinou jde primárně o spánek a odpočinek, proto by barvy, které v ní dominují, měly být spíše tlumené.

Béžová, jemně zelená a starorůžová

V ložnicích mají své místo jemné tlumené barvy. Světle béžová, jemně zelená, nafialovělá či starorůžová. Tyto barvy obecně navozují v ložnici žádoucí příjemnou klidnou atmosféru.

Zaměřeno na textilie

Podobně přistupujte i k volbě textilií, jako jsou koberce a závěsy. Ty by samozřejmě měly být v harmonii s dominantní barvou stěn. Nevolte je však stejné. K béžovým stěnám vyberte třeba krémové zatemňovací závěsy. Nepořizujte je přímo ve stejném, ale v podobném odstínu, třeba o stupeň světlejší, či naopak tmavší.

Ušijte si závěsy

Zručné švadlenky si závěsy mohou samy ušít. Dobře zásobené galanterie (doporučujeme internetovou mikaton.cz) dnes nabízejí nepřeberné množství krásných látek, z nichž si ušijete závěsy, které se na oknech budou vyjímat jako šperk. A za zlomek ceny, kterou byste za ně daly v interiérovém studiu.

Povlečení? Doporučujeme bavlněné

Velkou pozornost věnujte výběru ložního povlečení, ať již co se barvy, tak i jeho materiálu týče. Barevně by lůžkoviny opět měly splývat s ostatními barvami v místnosti. Materiálově vycházejte ze svých potřeb. Pokud toužíte po povlečení, které si vaši pokožku bude hýčkat, doporučujeme egyptskou bavlnu, bavlněný satén, bavlnu renforcé nebo damašek.

Jaké dekorace?

Dekorace do ložnice vybírejte opatrně. Ložnice by neměla být přeplácaná. Ale zase ne úplně holá. Své místo v ní určitě mají lampičky a kvalitní vonné svíčky. Ideálně zdraví nezávadné, tedy sójové či ze včelího vosku.

About angelo

Leave a Reply