Home / Doporučujeme / Jak se ohýbají plechy s pomocí moderních nástrojů?

Jak se ohýbají plechy s pomocí moderních nástrojů?

Ohýbání plechů už dávno neprovádí lidé. Častěji se k tomu používají stroje, které mohou nabídnout maximální přesnost a rychlost.

Ohýbání plechů je disciplína, kterou můžete provádět hned několika způsoby. V domácích podmínkách si vystačíte s jednoduchými nástroji a vlastníma rukama, profesionálové ale mohou využít sofistikovanějších nástrojů.

Kvalitní ohyb

K ohýbání plechu slouží celá řada spolehlivých nástrojů. Žádný z nich ale nebude mít takový efekt, pokud se před samotným ohýbáním neprovede kvalitní měření. Právě měření i samotné přesné a efektivní ohnutí zajistí kvalitní ohraňovací lisy.

Ohraňovací lis se vždy žídí podle zadaných parametrů. Pokud s ním budete chtít pracovat, budete muset zadat tloušťku, typ materiálu a sestavu nářadí, kterou bude potřeba použít. Řídící systém následně dopočítá hloubku sjetí beranu, což způsobí, že bude výsledný úhel závislý především na stabilitě vlastností plechu. Tedy tloušťce, pevnosti a odpružení.

Maximální přesnost

Ohýbání plechů Praha je ale v některých případech možné ještě zpřesnit s pomocí moderních technologií. Některé ohraňovací lisy tak disponují spolehlivými lasery, které kontrolují úhel při zadaném odpružení z databáze nebo prostřednictvím obsluhy. Díky této funkci často dojde ke zkrácení času ohybu a zvýšení přesnosti.

Jestliže tedy potřebujete velice přesně a kvalitně ohnout vaše plechy, podívejte se na Plot-eshop.cz. Kromě potřebných nástrojů tu najdete i možnost rezervace zámečnických služeb, mezi které se řadí i ohýbání plechů. Svěřte svůj materiál do rukou odborníků s dlouholetými zkušenostmi, kteří se postarají o všechnu těžkou dřinu. V případě potřeby můžete v eshopu nakoupit i další potřebný materiál nebo výrobky. Za velice nízkou cenu a s možností levného doručení až k vám domů nebo do firmy.

Další nabízené produkty:

About angelo

Leave a Reply