Home / Doporučujeme / Co všechno budete potřebovat k založení kovošrotu?

Co všechno budete potřebovat k založení kovošrotu?

Pokud se rozhodnete, že si chcete založit vlastní kovošrot, budete muset podstoupit celou řadu kroků. V tomto článku si je probereme.

Kovošrot Plzeň je skvělá služba. Dává vám totiž možnost vydělat si trošku peněz jen tím, že k nim přivezete svůj kovový odpad. Věděli jste ale, že si takový sběrný dvůr můžete založit i sami? Budete k tomu ovšem potřebovat vědomosti a nástroje, o kterých vám řekneme víc v následujících řádcích.

Vstupní prohlídka

Důležité je, aby neměl váš kovošrot negativní vliv na okolní přírodu a životní prostředí. Než tedy sběr kovů vůbec vznikne, musí podstoupit náročnou administrativní zátěž. Stát nejprve posoudí, jestli je umístění vaší sběrny vůbec vhodné. Zjistí, jestli nebude mít váš kovošrot negativní vliv na životní prostředí, obyvatelstvo, veřejné zdraví nebo přírodní zdroje. Jestliže se vám podaří projít prvním testem, pak můžete přistoupit ke druhému kroku.

Jako v Černobylu

Sběr kovů není žádná sranda. Nejenže se jedná o fyzicky náročnou práci, budete k tomu také potřebovat vybavení, které by vás nejspíše vůbec nenapadlo. Mluvíme především o dozimetrickém přístroji, který předepisuje atomový zákon. Každý kovošrot totiž musí po převzetí kovového šrotu provést měření. Na základě výsledků se pak musí rozhodnout, jak bude se šrotem nakládat dál. Právě dozimetrický přístroj pomáhá zabránit katastrofám a nebezpečným manipulacím s radioaktivním materiálem.

Kalibrovaná váha je základ

Do vašeho kovošrotu budou jezdit zákazníci, kteří od vás budou očekávat spravedlivé zacházení. Proto se připravte na to, že svoji váhu budete muset pravidelně kalibrovat, abyste vaše klienty nepřipravovali o peníze. Velice přesné jsou především bezkontaktní technologie, které navíc není nutné tak často kalibrovat. Umí navíc určit hmotnost s mnohem větší přesností, než je tomu u klasických vah.

About angelo

Leave a Reply