Home / Doporučujeme / Pásová bruska je skvělý pomocník pro broušení větších ploch

Pásová bruska je skvělý pomocník pro broušení větších ploch

Pokud pracujete s dřevěným materiálem, jako jsou především prkna a desky, s velkou pravděpodobností se neobejdete bez pásové brusky. Jedná se totiž o pomocníka, se kterým například velice snadno odstraníte původní nátěr z dřevěného povrchu. V následujících řádcích vám prozradíme, jak takový nástroj vybrat a co všechno ještě budete potřebovat.

Vybrat si můžete hned z několika modelů, protože jsou brusky na hrubou i jemnou práci. Pokud sáhnete konkrétně po pásové brusce, ta spadá do první kategorie. Používá brusný pás, díky němuž se dokáže pohybovat rychlostí až 400 metrů za minutu, což je úctyhodný výkon, nemyslíte?

Jak vybrat pásovou brusku?

V první řadě se zajímejte o příkon motoru, přičemž pro hobby pásové brusky mívají zpravidla příkon 600 W. U profesionálních modelů počítejte s příkonem dvojnásobným, tedy okolo 1200 W. Velice praktické je, pokud bruska umožňuje individuálně si nastavit rychlost motoru, čímž můžete ovládat rotaci brusného pásu.

Dále se bruska vybírá i podle toho, jaký brusný pás budete používat. Podívejte se tedy, jestli u vámi vybraného modelu můžete mít i brusné pásy na kov s větší šířkou, než je 100 mm. Standardně se totiž používají pásy s šířkou 75 až 100 mm. Zapomenout byste neměli ani na zrnitost brusného pásu, která se odvíjí od toho, co chcete zpracovávat. Pro hrubé broušení vám postačí P 20, pro nejjemnější P 400.

Kde koupit brusné pásy?

Při broušení budete potřebovat často brusné pásy, takže brusné rouno a pásy najdete v internetovém obchodě Pískač a syn a.s. V sortimentu najdete brusné pásy na kov, pro dokončování a leštění i pásy z brusného rouna. V pestrém produktovém portfoliu narazíte také na brusiva, lepidla a lepicí pásky či ochranné pracovní pomůcky. Budete spokojení i s cenovou politikou e-shopu.

About angelo

Leave a Reply