Home / Doporučujeme / Na jaké typy rozváděčů můžete narazit?

Na jaké typy rozváděčů můžete narazit?

Zajímá vás, na jaké typy rozváděčů vlastně můžete narazit? Tak pak jste na správném místě. V tomto článku vám to totiž ukážeme.

Rozváděč je naprosto nezbytná součást každé elektroinstalace. V následujících článcích se tedy podíváme na to, na jaké druhy rozváděčů vlastně můžete během vašich toulek světem narazit.

Co je to rozváděč?

Rozváděč nízkého napětí najdete především na samotném začátku elektrického obvodu. Pokud se na toto zařízení podíváte, na první pohled vám bude připadat, že jde vlastně o skříň. Ve skutečnosti se ale jedná o výrazně složitější zařízení, které je právě do této skříně osazeno. Základem každého rozváděče je spínaví přístroj. V každém rozváděči naleznete minimálně jeden, zpravidla jich ale uvnitř uvidíte mnohem více.

Uvnitř se ale nachází mnohem více. Kromě samotných spínačů rozváděč často nabízí i další ovládací prvky, které nabízí řídící, měřící, signalizační, ochranné, ovládací nebo regulační zařízení. Do samotného rozváděče je pak přivedeno několik kabelů, které jsou dále přivedeny k dalším rozváděčům. Tímto způsobem je pak možné vytvořit robustní síť, z níž následně vznikne rozvod elektřiny po celém vašem domě.

Typy rozváděčů

Když už nyní víte, co je to vlastně ten rozváděč, můžeme se podívat na to, jaké druhy tohoto zařízení vlastně na trhu naleznete. Pořídit můžete zpravidla pětici rozváděčů určených normami ČSN. Jde o výkonové rozváděče, rozvodnice určené k provozování laiky, staveništní rozváděče, rozváděče pro přípojnicové rozvody a pro veřejné distribuční sítě.

Jestliže budete některý z těchto rozváděčů potřebovat, zamiřte na eshop Schmachtl.cz. Právě tady totiž naleznete široké množství rozváděčů, které pořídíte za rozumné ceny a s doručením až k vám domu.

About angelo

Leave a Reply