Domů / Energie / Větrejte doma úsporně a bez zbytečných úniků tepla

Větrejte doma úsporně a bez zbytečných úniků tepla

Pokud chcete mít doma zdravé a hygienické prostředí, bez pravidelného větrání se neobejdete. Také pro „zdravotní stav“ budov je správné větrání důležité. Jak ale zamezit tepelným ztrátám, které se neblaze projevují na vaší kapse? Čtěte dál a dozvíte se pár tipů, jak větrat zdravě a úsporně zároveň

Větrání okny není jedinou možností

Větrat otevřeným oknem je pochopitelně stále nejčastějším způsobem, jak vpustit do místnosti čerstvý vzduch. Bohužel tímto způsobem dochází k největším tepelným ztrátám, a to především v zimním období. Pokud větráte okny, je třeba to dělat krátce a intenzivně, aby byly ztráty co nejmenší. Zapomeňte na „ventilačky“ a nejlépe otevřete okna na obou stranách bytu. Vhodné jsou také koberce nebo podlahové vytápění, protože nejvíce chladu jde obvykle od země.

Nejlepším typem větrání je takzvaná rekuperace vzduchu, která se ovšem vyplatí pouze v dobře izolovaných domech. Rekuperační jednotka se postará o správnou výměnu vzduchu v místnosti bez toho, aniž by v ní poklesla teplota. V létě také dokáže příjemně ochlazovat vnitřek domu či bytu. Rekuperace vzduchu také zajišťuje hygieničtější vzduch, což potěší nejen alergiky a astmatiky. Jedinou nevýhodou rekuperačních jednotek mohou být trochu vyšší počáteční investice, které se vám ale rychle vrátí v podobě úspor.

Zaujal vás článek a chcete se dozvědět více o možnostech úspor na energiích v domácnosti? A víte, že se společností Carbounion můžete dokonce ušetřit a vydělat zároveň? Pokračujte zde a dozvíte se více.

O angelo

Zanechte zprávu