Home / Energie / K čemu slouží výbojková svítidla?

K čemu slouží výbojková svítidla?

Možná jste se setkali s pojmem výbojková svítidla a netušíte, k čemu slouží, případně jaká jsou jejich specifika oproti jiným světlům. K čemu tedy potřebujeme výbojková svítidla? Odpověď je jednoduchá. Účelem průmyslových výbojkových reflektorových svítidel je osvětlovat venkovní nebo vnitřní prostředí.

1

Venkovní vs. interiérová výbojková svítidla

Řadí se mezi průmyslová a speciální svítidla. Kde se s takovými světly ale v běžném životě setkáte? Nejčastěji osvětlují tovární objekty, průmyslové haly a především běžné obchody.

2Výbojková svítidla, která jsou určena pro venkovní osvětlování, jsou často vybavena bezpečnostními tvrzenými a teplotně odolnými krycími skly. Rovněž disponují ochrannými faktory IP, které určují odolnost svítidla před mechanickým poškozením.

Interiéry osvětlují průmyslová závěsná výbojková svítidla. Nejčastěji je najdeme ve vnitřním prostředí různých obchodů, případně hal. Většina těchto světel je konstruována pro provoz s metal-halogenidovými výbojkami s výkonem 150 až 400W.

S výbojkovými světly se můžeme setkat i v přírodě. Často totiž nasvětlují přírodní památky nebo hrady a zámky. Dokáží totiž naplno využít svých unikátních vlastností, mezi které se řadí především velmi úzký úhel paprsku.

 

Chcete se o svítidlech dozvědět více? Sledujte blog odborníků zde.

About angelo

Leave a Reply