Domů / Dům a byt / Využití různých druhů plotu

Využití různých druhů plotu

Postavit plot okolo domu se vyplatí hned z několika důvodů. Je to hranice, za kterou už nikdo cizí nesmí bez vašeho svolení, zároveň tak svůj pozemek chráníte – ať už před lupiči nebo na venkově před zvířaty.

Ne každý chce ale kolem svého domu hned postavit „hradbu“, a odříznout se tak od okolí. Zvláště pokud se se sousedy či lidmi z ulice dobře znáte a chcete s nimi být v kontaktu i během dne.

hlinikovy plot 1a

Jak takovou situaci vyřešit?

Doporučujeme vám vyzkoušet drátěný plot. Ten je pevný a odolný, zároveň působí nenápadně. Z toho důvodu se ostatně často používá i ve volné přírodě, například k ohraničení sadů, protože snadno splyne s okolní zelení. S drátěnými ploty se setkáváte denně, například když míjíte sportoviště či zahrady, kvůli jejich vzdušnému designu to často ani nepostřehnete.

Nespornou výhodou drátěných plotů je i jejich nízká cena.

O designu drátěného plotu si můžete rozhodovat, ačkoliv tu samozřejmě není tolik prostoru pro kreativitu, jako když byste zvolili třeba hliníkový plot. Při pořizování drátěného oplocení se lze vybrat z různých barev, kromě toho rozhodujete o tom, jak bude plot vysoký nebo jak velká bude mít oka. Stejně tak je na vás, zda postavíte plot s podezdívkou, obrubníkem nebo například podhrabovou deskou.

O angelo

Zanechte zprávu