Home / Doporučujeme / Co by vás mělo zajímat při výběru samonosné retenční nádrže?

Co by vás mělo zajímat při výběru samonosné retenční nádrže?

V letních obdobích každoročně nastává sucho, dokonce některé obce a města zakazují například napouštění bazénů, protože dochází k nemalým úbytkům vody v krajinách. Jestliže si chcete zalévat zahradu bez omezení, případně dopouštět vodu do bazénu, není nic jednoduššího než investovat do samonosné retenční nádrže. V následujících řádcích vám představíme, jak postupovat při jejím výběru, abyste neprohloupili.

V první řadě by vás u samonosné retenční nádrže měl zajímat materiál, od něhož se odvíjí vlastnosti, kvalita a cena. Nicméně cena by neměla být rozhodujícím faktorem, spíše vyberte nádrž tak, aby vám vyhovovala svými parametry. Při výběru materiálu zohledněte především typ podlaží či přítomnost spodní vody na pozemku.

Plastové nádrže

Jestliže hledáte retenční nádrže na vodu, setkáte se především s plastovými variantami, které jsou variabilní a dokážou se přizpůsobit mnoha podmínkám. Setkáte se na trhu s plastovými nádržemi monolitickými, samonosnými, svařovacími i dvouplášťovými. Snadnou a rychlou instalací se vyznačují právě samonosné nádrže na vodu, protože nepotřebují obetonování, a jsou ideální volbou tam, kde je běžné podloží (zemina s kameny a kamínky) a není spodní voda.

Betonové nádrže

U betonové nádrže na vodu počítejte s vyšší pořizovací cenou a náročnější montáží, neboť se neobejdete bez přítomnosti jeřábu. Betonovým nádržím nevadí spodní voda, což je jejich obrovská výhoda.

Sklolaminátové nádrže

Vysokou odolností, pružností a nízkou hmotností se chlubí sklolaminátové nádrže, ale na druhou stranu mají poměrně úzký vstup, což může být i problém při údržbě. Sklolaminát časem popraská, a tak životnost není dlouhá.

Jestliže hledáte specialistu na plastové retenční nádrže, obraťte se na společnost Mravec plast. Více informací najdete na www.mravecplast.cz.

About angelo

Leave a Reply