Home / Zahrada / Dbejte na to, aby trávník na vaší zahradě byl dokonalý

Dbejte na to, aby trávník na vaší zahradě byl dokonalý

Pokud bydlíte v rodinném domě, jistě je jeho součástí i pozemek. Ten tak může být ideálním místem, kde odpočíváte, hrají si vaše děti, nebo třeba pořádáte oblíbené grilování. Rozhodně je však nutné tento pozemek, a hlavně samotný trávník udržovat, aby si dlouho zachoval nejenom svůj vzhled, ale samozřejmě aby nebyla tráva přerostlá. A v tomto ohledu jsou ideálním pomocníkem mulčovací sekačky, které se staly samozřejmostí pro obrovské množství lidí, kteří je používají nejenom na svých pozemcích, ale jsou ideální možností i pokud máte zahrádku, kde je její travnatá část.

Zlevněné produkty v sekci Sekačky

 

A pokud aktuálně nehledáte tohoto pomocníka, stejně budete muset sáhnout po sekačce, jelikož hlavně v letním období tráva roste rychleji, než si dokážete představit. Pravidelné sekání by tak mělo být základním kamenem celkových starostí o zahradu. V tomto ohledu máte možnosti vybírat ze dvou hlavních typů sekaček. Oblíbenými a poměrně levnými modely jsou zcela určitě rotační elektrické sekačky. Ty se vyznačují snadným použitím, kdy stačí zapojit do zásuvky, a můžete sekat. Drobnou nevýhodou může být dosah kabelu, nebo i to, že během sekání musíte dávat pozor na to, aby se vám nedostal k samotné čepeli, a nedošlo k jeho přeseknutí. Jinak jsou tyto sekačky díky svému výkonu perfektním pomocníkem při jakémkoliv sekání.

A tím druhým typem jsou sekačky na benzin. Jejich princip je jasný, a tak stačí nalít palivo, nastartovat, a můžete sekat. Rotační benzínové sekačky jsou sice o něco dražší, ale zase můžete sekat kdekoliv, a nemusíte se obávat problémům s případným kabelem. Ať už zvolíte jakýkoliv typ, princip jejich práce je víceméně stejný, a tak trávu sekají pomocí různě velké čepele, která svým tvarem dokáže posekané kusy trávy umisťovat i do sběrného koše. Ten stačí vysypat, a máte hotovo. A to bez jakékoliv nutnost shrabování trávy.

About angelo

Leave a Reply