Domů / Dům a byt / Co dělat se zašpiněnými koberci?

Co dělat se zašpiněnými koberci?

Máte v interiéru vašeho rodinného domu nebo bytu koberce? Oblíbili jste si tuto podlahovou krytinu pro její elegantní vzhled, příjemné teplo od nohou a také díky možnosti chození po podlaze bosou nohou? Důvodů, proč se rozhodnout do interiéru pro koberce, je mnoho. I tato podlaha má ale svá úskalí. V porovnání s jinými druhy podlahové krytiny se poměrně rychle špiní a hůře čistí. Jak na koberce a jak je správně čistit?

Domácí vysavače nedovedou vše!

Proč jsou koberce tak oblíbenou podlahovou krytinou i do moderních interiérů, se můžete dozvědět ZDE. Vysávání za pomoci domácích vysavačů je dobré k odstranění běžných nečistot, drobků a prachu z koberců. Bohužel drtivá většina domácích vysavačů nedisponuje takovým výkonem, aby byla schopná čistit koberce hloubkově. Hluboko ve struktuře koberců se neustále usazuje prach, se kterým si vysavače neporadí. Prach je ideálním místem pro výskyt roztočů, které nechceme v žádné domácnosti. Navíc koberce s usazeným prachem ztrácí svůj půvab a barvy blednou. Alespoň 2x-3x ročně je zapotřebí provést důkladné čištění koberců.

naradi-hobby.cz_uklid-plecity_cz_01

Ručně nebo strojově?

I hloubkové čištění koberců lze provádět hned několika způsoby. První možností je, že si vše zařídíte sami, tedy koberec vyčistíte vlastními silami. Na trhu existuje velké množství čistících přípravků k čištění – prášek, pěna, koncentrát. Tyto přípravky se aplikují na koberce a pomocí kartáče se zapracují do struktury vláken, kde působí a čistí. Musíte investovat do nákupu čisticích prostředků a celý proces je navíc velmi namáhavý a časově náročný. Další možností je strojové čištění koberců za pomoci profesionální techniky.

naradi-hobby.cz_uklid-plecity_cz_02

Profesionální techniku nechte profesionálům

Pořizovací cena čistících strojů na koberce, které zvládnou čistit hloubkově, je i několik desítek tisíc korun. Ne všichni si mohou dovolit takovou částku investovat za stroj, který využijí jen 3x do roka. Samozřejmě existují i půjčovny tohoto vybavení. Za zapůjčení ale také zaplatíte několik set nebo tisíc korun. Profesionální stroje ale potřebují také zkušenou obsluhu, aby výsledky čištění byly dokonalé. Nejsnazším způsobem, jak dosáhnout dokonale vyčištěných koberců, je kontaktovat specialistu na úklidové služby.

O angelo

Zanechte zprávu