Home / Doporučujeme / Dřevěná terasa k domu prostě patří

Dřevěná terasa k domu prostě patří

Terasa představuje ideální způsob, jak propojit interiér domu s jeho exteriérem. A jak patřičně rozšířit jeho obytnou část. Když si totiž svou terasu dobře zařídíte, můžete ji obývat v podstatě celoročně.
Ptáte se, jaká terasa je nejlepší? Naším favoritem je dřevěná. Příjemná na dotek, luxusní na pohled. Zkrátka terasa, která domu sedne a sluší. A dřevěná terasa sluší snad každému domu.

Jaké zvolit dřevo?

Ne každé dřevo je samozřejmě pro stavbu terasy vhodné. Zapomeňte například na smrkové palubky, které si nechte spíše pro obložení domu. Vhodné ale nejsou ani odolnější saunové palubky. Ty jsou zase přeci jen určené primárně do saun. Pro stavbu terasy jsou nejvhodnější k tomu určená terasová prkna. Na výběr máte dřeviny exotické, jehličnaté a velmi odolné Thermo dřevo.

Exotické dřeviny

Nejvyššími kvalitami vynikají exotické dřeviny, především jihoasijské Bangkirai, Bukit, Merbau, Teak a jihoamerické Massaranduba, Garapa a Ipe. Terasy z těchto dřevin, z nichž se mimochodem vyrábějí i velmi robustní dřevěné podlahy, opravdu luxusně vypadají. A k tomu přežijí hned několik generací. Problémem pro některé zákazníky však může být jejich vyšší cena, kterou navyšuje jejich doprava.

Jehličnaté dřeviny a Thermo borovice

Velmi kvalitní terasu si přitom postavíte i z dřevin rostoucí v našich zeměpisných šířkách. Jed se především o sibiřský a slezský modřín, červený cedr a Thermo borovici, popřípadě Thermo jasan. Poslední dvě dřeviny navíc procházejí speciální tepelnou úpravou.

Jak terasu zútulnit?

Už máte svou terasu postavenou? V tom případě si ji nezapomeňte patřičně zařídit a zútulnit. Na terasu v závislosti na její velikosti patří zahradní nábytek, tedy zahradní stůl a židle, zahradní sedačka či křesílka, zahradní koberečky stejně jako dřeviny a květiny v květináčích. A nějaká bezpečná, třeba plynová topidla, s nimiž se setkáte na zahrádkách některých restaurací. Pak terasu budete moci obývat celoročně.

About angelo

Leave a Reply