Domů / Dům a byt / Fotopast, skvělá technologie nejen pro dům

Fotopast, skvělá technologie nejen pro dům

V případě, kdy potřebujeme mít pod kontrolou svůj majetek, je vhodné nainstalovat bezpečností systém. Ten je nejčastěji řešen kamerou, která je však poměrně dobře viditelná, je velká a dá se velice snadno zneškodnit. Pokud chcete na zloděje vyzrát a opravdu ho při jeho činu nachytat a překvapit, je vhodné zvolit fotopast.


Fotopast je malá krabička, ve které je ukryto snímací zařízení a pohybové čidlo. V momentě, kdy toto čidlo zaznamená podezřelý pohyb, dojde k sepnutí spouště fotopast pořídí fotografii. Lze jí použít ve dne, ale také v noci, kdy je schopna pracovat bez blesku, takže nehrozí prozrazení fotopasti a její poškození.

Fotopasti však nejsou určeny jen soukromým osobám pro ochranu jejich majetku. Velmi rozšířené jsou také v kruzích osob zajímající se o přírodu. Ochránci přírody či myslivci, ti všichni využívají služeb fotopastí, které jsou schopny velice neagresivním způsobem zachytit zvěř, které se k fotopasti přiblíží. Je tak možné mapovat výskyt některých druhů na daném území a to během jejich přirozeného výskytu v přírodě a navíc například v noci.

Fotopasti jsou vysoce odolné a nevadí jim tak pobyt na dešti, v mrazu, ani na přímém slunci. Ty nejlepší fotopasti jsou navíc schopny zaznamenávat až dvouminutová video ve full HD a dokonce doprovázené zvukem. Jejich reakční doba je pouhých 0,65 sekund a tak zachytí opravdu každý pohyb. Fotopasti jsou navíc provedeny v opravdu důmyslném designu, díky kterému je past po umístění například na strom, nebo do travního porostu naprosto neviditelná a to jak v noci, tak ani ve dne. Nehrozí tak její odcizení a ani poškození třetí osobou.

Mějte tedy přehled co se okolo vás děje a to 24 hodin denně. Ať už číháte na zloděje či zvěř, fotopast se vám stane velice šikovným pomocníkem, který vám zachytí přesně to, co vidět potřebujete.

O

Zanechte zprávu