Home / Dům a byt / Jak postupovat při výběrů matrací a roštů?

Jak postupovat při výběrů matrací a roštů?

Zdravý spánek je zaručeně to nejdůležitější, na co je třeba v našem denním cyklu brát ohled. Během něho totiž naše tělo nejenom celkově regeneruje, ale také čerpá potřebnou energii. A tak je nutné, aby byl spánek kvalitní, dlouhodobý a ničím nerušený. To vše navodíme nejenom příjemnou barvou a designem naší ložnice, ale i tím hlavním, čímž je naše postel. Primárně potom její rošt a matrace. Právě to jsou dva nejdůležitější aspekty v souvislosti s kvalitou spánku.

Začněme samotným roštem, tedy nezbytným podkladem

Pokud kupujeme samotnou postel, je ve většině případů dodávána bez roštu. Pro někoho se může tato situace zdát jako problém, ale naopak je to výhoda. Díky tomu si totiž rošt můžeme vybrat podle našich individuálních požadavků. Pojďme se tedy podívat na to, jaké by to měly být.

Základem je kvalitní materiál a volba typu samotného roštu. V tomto ohledu platí, že současný trh nabídne mimo jiné i pevné desky, tak i různé rošty z latí. Většinou se jedná o řešení používané v minulosti, jelikož současným hitem jsou rošty lamelové. Jejich velkou prioritou je to, že se dokážou ohnout, a tím se přizpůsobit tlaku, který na ně vytváří naše tělo. A právě to je základem pohody při samotném spánku.

Jak správný rošt vybírat?

V souvislosti s tím správným výběrem je ideální dbát nejenom na popisy jednotlivých roštů, ale třeba také na různé reference. A to nejenom svých známých. Stejně tak by měl rošt vyhovovat typu naší matrace. Tím máme na mysli především vzdálenosti mezi jednotlivými lamelami. Jsou-li větší, můžeme mít problém u pěnových nebo pružinových matrací, které mohou „propadat“.

Stejně tak je důležitá také celková pružnost lamel, a to opět v souvislosti s některými typy matrací. Například u pěnových nebo latexových se příliš pevný podklad zásadně nedoporučuje.

Zaměřte se na své pohodlí

Výše uvedené možnosti jsou shrnutím hlavně s ohledem na funkční hledisko jako takové. Při výběru správného roštu, tedy toho lamelového, můžeme zohlednit i praktická hlediska. Mezi ty rozhodně patří polohovatelnost, a tak je možné zvednout nejenom část pod hlavou, ale také onu nožní část. Na trhu jsou navíc možnosti jak mechanické, tak i elektricky poháněné, což na celkovém komfortu přidá ještě více.

A jak je to s výběrem správné matrace?

Rošt tedy již máme vybraný, popřípadě i zakoupený, a můžeme přejít k další nezbytnosti, a tou je matrace. Mějte na paměti, že na ní budete ležet zhruba třetinu svého dne, a tedy i třetinu života. A tak stejně jako u roštu není dobrou cestou jakkoliv ubírat na vašich požadavcích.

Tím prvním krokem je samozřejmě výběr konkrétního typu. V tomto ohledu vás jistě uspokojí nabídka internetového obchodu http://www.matrace-vegas.sk, který nabídne několik speciálních typů matrací s označením Vegas. Ty jsou z hlediska spánku jako takového rozhodně kvalitní volbou. Nutno říci, že celá tato edice samozřejmě počítá s variabilitou jednotlivých typů. A tak na výběr jsou jak základní modely v podobě matrací pružinových, tak i pěnových, nebo i latexových, což je aktuálně moderní materiál, používaný právě v oblasti tohoto sortimentu.

Zohlednit je třeba celou řadu aspektů

Při tom správném výběru rozhodně neplatí pouze to, že by měla mít matrace správnou tvrdost. Měla by totiž mít celou řadu dalších vlastností, které odpovídá vašemu věku, vašemu životnímu stylu, nebo i případným problémům. A to jak z hlediska bolesti, tak i z hlediska alergií. A pokud nechcete porovnávat složitě jednotlivé modely, podívejte se na web http://spravnymatrac.sk, kde stačí zadat právě výše uvedené informace, a rázem vám budou nabídnuty možnosti, které jsou určeny přímo pro vás. A to téměř se stoprocentní přesností.

Hlavní roli by měla hrát kvalita

Pokud se svěříte do rukou daného webu a jeho nabídky, pravděpodobně nebudete litovat, a matrace bude vaše požadavky splňovat. Hledáte-li však i jinde, berte na vědomí, že i kvalita se dá poznat pouhým okem. Prvním ukazatelem může být i její materiál a hmotnost. Základem jsou totiž husté materiály, které tak hmotnost matrace zvyšují. To ve výsledku vede k delší životnosti.

Stejně tak může být dobrým ukazatelem i záruka. Ze zákona sice je povinnost nabízet 2 roky, ale mnozí výrobci neváhají tuto lhůtu prodloužit i na pět let. Pravděpodobně není lepší ukázka životnosti, než právě tato. Na druhou stranu je ale nutné zaměřit se na to, na co konkrétně se záruka vztahuje. Životnosti některých materiálů jsou totiž jasně dané, a ne vždy se na ně všechny záruky vztahují.

Jak je to s našimi speciálními požadavky?

Matrace by měla být schopna vyhovět i našim individuálnějším požadavkům. Mezi ty patří nejenom časté bolesti zad, ale třeba i poloha našeho spánku. Pokud spíme na zádech, jsou vhodnější tvrdší typy. Naopak ti, kteří spí nejčastěji na boku, by měli volit typy měkčí. Stejně tak bychom měli vybírat tvrdost i podle toho, jaké aktivity máme během dne. Pokud sportujeme a máme náročné zaměstnání, je základem tvrdá matrace. V opačném případě samozřejmě vsadíme na měkčí modely.

Při výběru bychom ale měli zohlednit i to, zda trpíme alergií, a vybírat antialergenní materiály, které nám spánek nebudou komplikovat. Problémem ale může být i naše pocení, a trpíme-li těmito problémy, je třeba matrace s lepší vzdušností. Doslova se nabízejí pružinové nebo taštičkou, které jsou v tomto ohledu zatím nejlepší volbou na trhu.

Všechny tyto získané informace by vám tak měli pomoci v tom, abyste i vy našli a koupili přesně takovou matraci, která bude vašim požadavkům vyhovovat co nejlépe. A teprve poté uvidíte, že spánek může být skutečně příjemný a dokonalý.

 

About angelo

Leave a Reply