Domů / Dům a byt / Jak získat levný plyn?

Jak získat levný plyn?

V současné době domácnosti vyhledávají úsporná opatření, neboť chtějí snížit částku na fakturách za zemní plyn. Přestože je spotřeba domácnosti stejná (případně nižší), každým rokem se cena komodit zvyšuje. A tento trend bude nadále pokračovat. Jednoduchým řešením je porovnání cen plynu a případná změna dodavatele.

Spousta spotřebitelů ani netuší, že na tuzemském trhu s energiemi působí více dodavatelů. Některé společnosti jsou nové a méně známé, jiné mají významné a stabilní postavení. Tarify plynu se u jednotlivých společností liší, a proto se doporučuje porovnat jejich nabídky. K tomu slouží speciální internetový nástroj pro porovnání ceny plynu.

Proč jsou tarify plynu různé?

Ceny identického produktu se u dvou různých prodejců liší. Stejně tak se liší tarify plynu u dvou různých dodavatelů. Společnosti, jež se specializují na dodávku zemního plynu, přizpůsobují své nabídky určitým typům klientů. Je zřejmé, že velká korporace bude mít jinou spotřebu než čtyřčlenná rodina. Například firma ENRA, která v České republice nepůsobí dlouho, nabízí čtyři balíčky – Standard, ePlyn, eFIX24 a FIX24.

Jak probíhá změna dodavatele?

Pakliže vám porovnávací nástroj vyhodnotí levnějšího dodavatele, změně se rozhodně nevyhýbejte. Změna dodavatele plynu je rychlý a bezstarostný proces. Ukázku si demonstrujeme na společnosti ENRA.

Jestliže se vám zamlouvají nízké ceny u společnosti ENRA, nejprve byste měli zhlédnout veškeré dokumenty (informace pro spotřebitele, smlouva, obchodní podmínky a ceník). Následně přistoupíte k vyplnění smlouvy o sdružených službách dodávky a odběru zemního plynu. Ke smlouvě přibalíte kopii či originál poslední faktury za zemní plyn a vše odešlete na adresu firmy ENRA. Administrativní náležitosti potom na svá bedra přebírá nový dodavatel a vy se nebudete muset o nic starat.

Změna dodavatele plynu je ze zákonu bezplatná a provádět ji můžete jednou za půl roku. Každý spotřebitel má právo vybrat si výhodného dodavatele plynu.

O angelo

Zanechte zprávu