Home / Doporučujeme / Na co si dát pozor při vybavování domácí dílny?

Na co si dát pozor při vybavování domácí dílny?

Vybavení dílny může být obšírné. Především pokud si nedáte pozor na kvalitu nářadí, které kupujete. V tomto článku vám ale s výběrem pomůžeme.

Dílna je klidným útočištěm každého kutila. Jestliže ale máte ve vašem domě nebo bytě dostatek místa, rozhodně neprohloupíte, pokud si ji také vybavíte. Jaké vybavení dílny ale pořídit? V následujících řádcích vám přinášíme několik tipů.

Klasika nade vše

Pojďme se nejdříve podívat na absolutní základy. Dílenské nářadí, bez kterého se zkrátka neobejdete, je to manuální. Umíte si představit dílnu bez šroubováku, kladívka nebo kleští? My určitě ne. To samé přitom platí třeba taky o svěráku. Dílenské svěráky patří mezi nezbytné vybavení dílny, společně nožem, metrem nebo rukavicemi. Ty vás zase ochrání před případným zraněním nebo před zašpiněním. Když si do vaší domácí dílny pořídíte tyto nástroje, budete mít velice dobrý dobrý základ.

Dobrá organizace

Dílenské skříně vám pomohou s organizací vašeho nářadí. Pořiďte si jich dostatek na to, abyste věděli, kde se nachází jaký nástroj. Nejlepší je roztřídit si vaše nářadí podle typu použití nebo napájení. Jednu skříň si proto vyhraďte například pro vaše AKU nářadí, do druhé zase umístěte šroubováky, kladívka a další manuální nářadí. S dobrou organizací pomohou také dílenské stoly. Na ten zase budete moct připevnit váš svěrák a použít ho jako skvělou oporu v případě, kdy budete potřebovat něco opravit nebo vyrobit.

AKU nářadí

AKU nářadí vám ušetří spoustu starostí. Především pokud vám lezou na nervy kabely, které se vám neustále pletou pod nohama. AKU nářadí tento problém vyřeší a ještě celou práci zjednoduší. Nebudete se tak muset ohlížet za vaším kabelem nebo hledat zásuvku. Dostatečně kvalitní baterie zajistí, že vaše nářadí bude bez problému fungovat i několik hodin v nepřetržitém provozu. Jestliže jej ale budete používat často, budete muset dbát také na jeho dobíjení. V opačném případě vám nepomůže, až ho budete potřebovat.

About angelo

Leave a Reply