Domů / Dům a byt / Potřebujete zateplit dům?

Potřebujete zateplit dům?

Je to problém především mnoha panelových domů, které byly stavěny v době, kdy se izolace moc neřešily. To bylo dáno nejenom tím, že se počítalo s mnohem kratší životností daných domů, a také tím, že v dané době nikdy výdaje za vytápění moc neřešil. Dnes je však situace zcela jiná, a tak je nutné dané domy efektivně zateplovat, a tím zlepšit jejich izolační vlastnosti. A základem zateplování domů by měla být i jejich komplexní obnova, tedy takzvaná revitalizace. A to hlavně s ohledem na exteriér domu, který tak bude vyhovovat současným požadovaným normám, ale rozhodně výrazně zlepší i celkový dojem z daného objektu. A to může být také důvodem k tomu, že se nejenom ušetří, ale samozřejmě i dané byty v domě mohou mít mnohem vyšší hodnotu. A tak se stále více bytových družstev rozhoduje pro to, že své domy tímto způsobem vylepší.

Ideální je využít dotace či výhodný úvěr

Samozřejmě je jasné, že dané kroky rozhodně nejsou zadarmo, a celá obnova může přijít na nemalé peníze. Na druhou stranu je tento krok výhodnou investicí, které v budoucnu naopak přinese značné úspory. A tak je velmi výhodnou možností úvěr z ŠFRB. Požádat o úvěr tak mohou víceméně všichni vlastníci bytového domu, kteří tak splní několik základních požadavků. Tím nejdůležitějším je samozřejmě dobře zpracovaný projekt, ve kterém jsou zohledněny všechny aktivity, a samozřejmě i výsledky, které daný postup přinese. Stejně tak ale musí být navržena také adekvátní možnost ručení za daný úvěr, a dále je třeba splnit i řadu dalších podmínek.

Využívanost výrazně stoupá

A jelikož si mnoho lidí dokáže velmi dobře spočítat, co jim tyto kroky přinesou, je na první pohled vidět, že domů, které podstupují tyto obnovy a zateplování je stále více a více. A není se čemu divit. Pokud bychom měli jít cestou těch nejrizikovějších míst, tak jsou to samozřejmě balkony, okna a také samotné fasáda. Právě těmito místy totiž proudí chladný vzduch do interiéru nejčastěji ,a právě tyto prostory patří k těm nejrizikovějším místům každého domu.

O angelo

Zanechte zprávu