Domů / Zahrada / Rekonstrukce bytu? Investujte i do svítidel!

Rekonstrukce bytu? Investujte i do svítidel!

Máte plnou hlavu toho, co musíte ještě zařídit, aby rekonstrukce vašeho bytu proběhla hladce? Náhradní ubytování máte zajištěné, elektrikáři přijdou za tři dny. Nezapomněli jste na něco? Pokud rekonstruujete celý byt, neměli byste zapomenout ani na výměnu osvětlení. Přece si tuhle celou nepříjemnost spojenou s rekonstrukcí nedopřejete za dva roky znovu.

luggage-930800_1920

Svítidla vybírejte dopředu

Kompletní rekonstrukce bytu často zahrnuje také předělání různých elektrických obvodů. Po upravení elektroinstalace už s ní však mnoho nenaděláte.

Pokud tedy nechcete, abyste si při montování nového svítidla uvědomili, že kvůli umístění světlo do místnosti buď nepasuje, nebo by prostě bylo lepší, kdyby mohlo viset o dvacet centimetrů jinde, vyberte si jednotlivá světla již před zahájením rekonstrukce.

Je mnohem jednodušší přizpůsobit přípojky v okamžiku, kdy se na elektroinstalaci pracuje, než když už je zeď omítnuta.

building-plan-681315_1920Udělejte si jednoduchý plánek světel

Ještě před samotnou rekonstrukcí byste si pro přehlednost měli načrtnout jednoduchý plánek rozmístění vámi vybraných svítidel, aby nejenom vám, ale především pracovníkům bylo opravdu jasné, kde je potřeba co udělat.

Abyste předešli zbytečným zmatkům a nedorozuměním, proberte rozmístění nových svítidel také se stavbaři a řemeslníky. V případě, že se jim na rozmístění nebude něco zdát, máte ještě spoustu času to spolu probrat, aniž byste riskovali zfušovanou práci nebo ústupky ve výběru kvalitního světla. Přece jen je to váš byt, který přetváříte ve svou vysněnou oázu klidu a pohody.

Potřebujete s výběrem svítidel poradit nebo jen hledáte odpověď na nějakou otázku? Podívejte se na blog odborníků na kvalitní svítidla.

O angelo

Zanechte zprávu